ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rolland Romain (*29.01.1866 - †30.12.1944)

­­­­

Petr a Lucie (18)

Petr Aubier, hlavní hrdina, pocházel z měšťanské rodiny. Stále přemýšlel o válce, která ho zasáhla v těch nejhezčích letech. Za několik měsíců měl nastoupit na vojnu. Zbytek svobody chtěl prožít v klidu bez starostí. Jednou spatřil krásnou dívku a v tu chvíli jí měl plnou hlavu. Chtěl jít za ní, ale ona mu zmizela. Jednoho dne kráčel po sienském nábřeží a náhle ji spatřil. Ihned spolu navázali hovor. Dívka se jmenovala Lucie. Od toho dne na ni vždy čekal a bloudili spolu po ulicích a vyprávěli si o všedním životě. Válka je nezajímala, ale líbil se jim život, i když visel jen na vlásku. Luciina matka zůstávala dvakrát v týdnu v továrně na noční práce. Toho využívala Lucie a spolu s Petrem se toulala po noční Paříži. Když tak jednou šli po ulici, uslyšeli signály leteckého poplachu. Rychle se schovali, ale dál se nic nedělo. Protože se zdálo, že nebezpečí pominulo, šli opět svou cestou. Náhle zaslechli hromové dunění. Přitiskli se k sobě, a když dunění ustalo, uviděli kočího, který byl celý od krve. Oba dostali veliký strach. Slíbili se, že se o Velikonocích vezmou a tento večer se stal dnem zásnubním. Během několika dní začali Němci znova útočit. Petr a Lucie čekali na svůj konec beze strachu. Šli do chrámu, kde se k sobě schoulili. Lucie pohlédla vzhůru a spatřila, jak se mohutný pilíř pohnul. Vrhla se na Petra, schovala ho svým tělem a pilíř je oba pohřbil a s nimi pohřbil i jejich velkou lásku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 30.01.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Romain Rolland - Petr a Lucie (18)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­