ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rolland Romain (*29.01.1866 - †30.12.1944)

­­­­

Petr a Lucie (13)

Děj se odehrává za 1. světové války (1918) v Paříži.

Příběh začíná tím, jak mladý Petr při náletu náhodou potkává v metru krásnou dívku Lucii. Na první pohled se do ní zamiluje. Při výbuchu a strachu mladá dívka uchopí jeho ruku. Další zastávku Lucie vystoupí. Petr má pořád v mysli její krásu. Poté ji však náhodou opět potkává, sblíží se, zamilují se do sebe. Petr je syn soudce, který nechápe smysl války, je mu 18 let a za půl roku má odejít na frontu. Lucie žije jen s matkou, aby se uživila, maluje kopie slavných obrazů. Oba milenci si nechtějí připustit nebezpečí války a snaží se si vychutnávat společné chvíle. Petr myslí jen na vztah s Lucií, která vidí jako hlavní smysl života hlavně lásku a nerada mluví o špatných věcech jako je válka. Petr si nedokáže představit život bez své lásky. Jednoho večera, když město je bombardováno, jsou milenci sami v temné uličce. Lucie se bojí, že umřou a tiskne se k Petrovi. Ten si uvědomí, že nechce odejít ze života, dokud nebude jen její a ona jeho. Tak ji v tu chvíli požádá o ruku. Mají se sobě oddat na Velký pátek. Do té doby jsou pořád jen spolu. Na Velký pátek jdou do chrámu sv. Gervaisa, kde se koná varhanní koncert. Prosí boha, aby je navždy spojil. Za pár okamžiků se celý kostel od základů zachvěje... Ve vzájemném objetí skončí pod troskami pilíře, o který se opírají.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 16.02.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Romain Rolland - Petr a Lucie (13)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­