ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rolland Romain (*29.01.1866 - †30.12.1944)

   
­­­­

Petr a Lucie (12)

Novela Petr a Lucie se odehrává na pozadí první světové války v Paříži. Děj je přesně vymezen od 30. ledna do Velkého pátku 29. března 1918. Petr a Lucie se seznamují náhodou v metru a za krátkou dobu mezi nimi vyroste velká láska. Lucie maluje na objednávky podle fotek a bydlí sama s matkou, která pracuje v továrně. Petr bydlí s rodiči a než poznal Lucii, žil si docela bezstarostný život. Milenci spolu prožívají krásné chvíle i přes strach před válkou. Ještě k tomu je Petr povolán do fronty. Ale nepřijde tam. Oba dva zemřou ve Velký pátek 29. března 1918 v pařížském chrámu Saint-Gervais při bombardování Paříže.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tess, 16.02.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Romain Rolland - Petr a Lucie (12)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­