ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Havlíček Jaroslav (*03.02.1896 - †07.04.1943)

­­­­

Muž sedmi sester

Hlavní postava Emil Škvor žije vtipem. Obyčejné vtipy mu nestačí a rozhodne se pro vrchol, aby na něj nikdo nezapomněl. Ve městě je profesor matematiky, který je znám svou láskou k tomuto předmětu. Má sedm dcer, které mají mezi sebou počet let, jak postupovala aritmetická řada. Vybral si je za cíl, pro uskutečnění vtipu.
Emil se ožení s Cilkou - nejošklivější z dcer a začne plánovat. Rozhodl se totiž, že profesorovu snahu ještě rozšíří. Každé z dcer udělá dítě, a všechny děti se narodí v jednom týdnu. K celému vtipu mu nahrává i to, že je válka a všichni konkurenceschopní muži odešli do války.
Jeho vtip se mu opravdu podaří. Při porodech čísluje děti od jedné do sedmi a poté se ke všemu přizná. Na vesnici se opravdu stane populární a vtipný. Profesor se však nedá zahanbit a vtip dotáhne dál. "Dovolí" mu, aby si všechny dcery vzal k sobě domů a staral se o ně.
To se Emila dotkne a rozhodne se získat svou pověst zpět. Jednoho dne pozve celou rodinu - pomocí dopisu - do lesa na procházku. Všichni, profesor a jeho žena a všech sedm dcer i s dětmi, jdou dle pokynů, které po lese nachází. Dojdou na palouk, kde je Emil. Oběšený.

CITÁT Z KNIHY:

"Sedm jest číslo biblické a odpovídá počtu dnů týdne. V dokonalém šprýmu je nutno zpracovat všechny podrobnosti. Udělat dítě pro každý den! Nemohlo být nic originálnějšího. Velký vtip byl nalezen."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mussic04, 01.05.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jaroslav Havlíček - Muž sedmi sesterMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­