Menu
Čech Svatopluk (*21.02.1846 - †23.02.1908)
Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do XV. století (5)
Literární žánr: román
Postavy: Matěj Brouček, husité, hospodský, křižáci, vojáci, ...
Doba: 19. století » návrat do 15. století
Prostředí: hospoda, bojiště, vesnice DĚJ: Pan Brouček je ve své oblíbené hospůdce Na Vikárce a jako obvykle to s alkoholem trochu přežene. Vrací se domů opilý. Cestou zakopne a upadne. Ráno se probouzí v sudu a cítí se tak nějak jinak. Po chvíli zjištuje, že se ocitl v jiné době, nežli žije. Právě pro své nedobové oblečení se stane podezřelý a je obviňován vojáky, že patří k nepříteli. Matěj Brouček je ale velký zbabělec a snaží se ze všeho vymluvit. Každému vojsku vypráví podivný příběh, jen aby se udržel při životě. Nakonec se probudí opět na své milované Vikárce. VLASTNÍ NÁZOR: Líbil se mi fakt, že hlavní hrdina nebyl krásný, moudrý a po všech stránkách idealizovaný autorem. Kniha na mě působila i humorně.
Zdroj: ELIŠKA PROCHÁZKOVÁ- ŘEZNÍČKOVÁ, 27.07.2007
Související odkazy
Diskuse k výpisku
Svatopluk Čech - Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do XV. století (5)
Štítky
podzimní vítr tichý američan AUT pátek třináctého váchal Francková stará dáma vaří jed včela na sněhu Ariadné Josef Kožíšek dramatická báchorka Trójanky iron maiden císař České písně štika Suchý poslední kapka vysněné zaměstnání pravda vítězí hlava XXII povídky z hor Můj vztah bankovka trva dívka s pomeranči Poměry mezi můj hrdina přemyslovci simba
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 741 163 493
Odezva: 1.84 s
Vykonaných SQL dotazů: 6
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí