ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

­­­­

Zásah blesku

- díl v sérii: 2

Rain nyní žije obklopená bohatstvím, ale stále se cítí jako outsider. Doufá, že její spásou by se mohlo stát divadlo. Odjíždí do Londýna, kde jí babička zajistí pobyt u své sestry Leonory. Rain se rozhodne pomocí svého spolužáka vypátrat existenci pravého otce.

Rain odlétá do Londýna, kde má studovat dramatickou školu. Babička Hudsonová jí zajistila, že bude bydlet u její pratety Leonory a prastrýce Richarda. Měli dceru Heatly, ale ta zemřela v 5 letech na špatné srdce. Za pobyt u nich bude pomáhat v jejich domácnosti. Domácnost Endfieldových vede majordomus Boggs. Rain pomáhá Marry Margaret připravit stůl na večeři a každou sobotu uklízejí celý dům. Boggs vždy zkontroluje všechno bílou rukavicí, kde najde trochu prachu, uklízejí celou místnost znovu.
Rain se ve škole seznámí s kanadským chlapcem Randellem, který studuje zpěv, a s dvojčaty z Francie Leslii a Catherin. Mezi Rain a Randallem vzniká pouto. Randall jí ukazuje ve volném čase Londýn a pomůže jí najít jejího otce Larryho Warda, který učí na vysoké škole angličtinu. Jeho specializací je Shakespeare. Randall dovede Rain k jeho domu a čekají, až vyjde ven. Rain zjišťuje, že má manželku Leannu a dvě děti, syna Williama a dceru Alexandru.
Za domem Endflieldových stojí malý domek, který patřil malé Heatly, tam jsou také dané její věci - šaty, hračky apod. Rain však zjistí, že domek se pořád používá. Prastrýc Richard tam večer vodí Marry Margaret a ta dělá, že je malá holčička. Prastrýc Richard to zkusí i na Rain, ale ona odmítne. Její odpor k prastrýci se ještě zvětší, když zjistí, že Marry Margaret s ním čeká dítě.
Rain chodí často k domu svého otce a nakonec najde odvahu a jde i na jeho přednášku. Larry Ward si ji všimne a pozná ji jako dívku, která ho už nějakou dobu sleduje. Pozve ji na čaj a chce po ní odpovědi. Rain mu řekne, kdo je její matka a on jí navrhne, aby přišla k němu na návštěvu. Rain doufá, že ji představí jako svou dceru, ale není tomu tak. Rain s nimi stráví příjemné odpoledne a její otec ji požádá, aby se stavila příští víkend.
Rain je šťastná a chce se svěřit Randallovi, ale když ho najde v posteli s Leslie, utíká zklamaně domů. Tam ji čeká ale milé překvapení. Roy přijel za ní do Londýna, protože dostal na tři dny propustku. Rain ho provede po Londýně, představí prastrýci a pratetě. Druhého dne jde do školy a je domluvená s Royem, že na ni počká po vyučování. Věci naberou ale jiný směr. Rain zavolají z vyučování a posílají ji k pratetě domů. Tam se dovídá, že babička Hudsonová zemřela...
Ráno odjíždí s pratetou a prastrýcem do Virginie. Při čtení závěti se zjišťuje, že Rain je hlavní dědičkou většiny majetku, a to se členům rodiny nelíbí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka + Kessí, 27.01.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - Zásah bleskuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)