ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

­­­­

Zásah blesku

- díl v sérii: 2

Rain nyní žije obklopená bohatstvím, ale stále se cítí jako outsider. Doufá, že její spásou by se mohlo stát divadlo. Odjíždí do Londýna, kde jí babička zajistí pobyt u své sestry Leonory. Rain se rozhodne pomocí svého spolužáka vypátrat existenci pravého otce.

Rain odlétá do Londýna, kde má studovat dramatickou školu. Babička Hudsonová jí zajistila, že bude bydlet u její pratety Leonory a prastrýce Richarda. Měli dceru Heatly, ale ta zemřela v 5 letech na špatné srdce. Za pobyt u nich bude pomáhat v jejich domácnosti. Domácnost Endfieldových vede majordomus Boggs. Rain pomáhá Marry Margaret připravit stůl na večeři a každou sobotu uklízejí celý dům. Boggs vždy zkontroluje všechno bílou rukavicí, kde najde trochu prachu, uklízejí celou místnost znovu.
Rain se ve škole seznámí s kanadským chlapcem Randellem, který studuje zpěv, a s dvojčaty z Francie Leslii a Catherin. Mezi Rain a Randallem vzniká pouto. Randall jí ukazuje ve volném čase Londýn a pomůže jí najít jejího otce Larryho Warda, který učí na vysoké škole angličtinu. Jeho specializací je Shakespeare. Randall dovede Rain k jeho domu a čekají, až vyjde ven. Rain zjišťuje, že má manželku Leannu a dvě děti, syna Williama a dceru Alexandru.
Za domem Endflieldových stojí malý domek, který patřil malé Heatly, tam jsou také dané její věci - šaty, hračky apod. Rain však zjistí, že domek se pořád používá. Prastrýc Richard tam večer vodí Marry Margaret a ta dělá, že je malá holčička. Prastrýc Richard to zkusí i na Rain, ale ona odmítne. Její odpor k prastrýci se ještě zvětší, když zjistí, že Marry Margaret s ním čeká dítě.
Rain chodí často k domu svého otce a nakonec najde odvahu a jde i na jeho přednášku. Larry Ward si ji všimne a pozná ji jako dívku, která ho už nějakou dobu sleduje. Pozve ji na čaj a chce po ní odpovědi. Rain mu řekne, kdo je její matka a on jí navrhne, aby přišla k němu na návštěvu. Rain doufá, že ji představí jako svou dceru, ale není tomu tak. Rain s nimi stráví příjemné odpoledne a její otec ji požádá, aby se stavila příští víkend.
Rain je šťastná a chce se svěřit Randallovi, ale když ho najde v posteli s Leslie, utíká zklamaně domů. Tam ji čeká ale milé překvapení. Roy přijel za ní do Londýna, protože dostal na tři dny propustku. Rain ho provede po Londýně, představí prastrýci a pratetě. Druhého dne jde do školy a je domluvená s Royem, že na ni počká po vyučování. Věci naberou ale jiný směr. Rain zavolají z vyučování a posílají ji k pratetě domů. Tam se dovídá, že babička Hudsonová zemřela...
Ráno odjíždí s pratetou a prastrýcem do Virginie. Při čtení závěti se zjišťuje, že Rain je hlavní dědičkou většiny majetku, a to se členům rodiny nelíbí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka + Kessí, 27.01.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - Zásah bleskuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­