ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

­­­­

Zklamaná srdce

- díl v sérii: 3

Třetí díl románové ságy o neřesti, utrpení a očistě (předchozí části: Nemilovaná, Temný stín).
Překvapivé odhalení tragického rodinného tajemství znemožní krásné Heaven sňatek s milovaným Troyem. Aby získala duševní rovnováhu a změnila pohrdavý názor na rodinu Casteelových, vrací se Heaven domů a začne vyučovat na škole, kam kdysi sama chodila. Velmi nešťastná a utrápená zde nachází podporu u své dávné lásky, Logana Stonewalla.

Logan požádá Heaven o ruku a ona souhlasí. Mají velkolepou svatbu a po ní odjíždí do Bostonu k Jillian a Tonymu, kde chtějí strávit jen tři dny. Nakonec tam stráví několik měsíců. Jillian se stala senilní, a když Tony pořádá oslavu na počest svatby Heaven s Loganem, myslí si, že je to na počest její.
Logan s Tonym domluví výstavbu továrny ve Winnerow, kde budou vyrábět hračky horalové, kteří krásně vyřezávají. Logan čím dál častěji odjíždí do Winnerow a Heaven se jednoho dne vydá do domku, kde najde Troye. Ten jí vysvětlí, že nezemřel, i když si to všichni mysleli. Toulal se po světě a snažil se zapomenout. Heaven si opět uvědomí lásku, kterou k němu cítí. Když se druhého dne vrátí do domku, najde jen dopis na rozloučenou. Po nějaké době zjistí, že je těhotná. Když Jillian zemře, začne Tony pít a jednoho večera se pokusí Heaven znásilnit.
Když se vrátí Heaven do Winnerow, čeká ji nepříjemné překvapení. Logan se totiž vyspal s Fanny a ta čeká jeho dítě. Aby toho nebylo ještě málo, její otec se svou novou ženou zemřou při autonehodě. Heaven si vezme k sobě jejich syna Drakea.
Fanny se ale rozhodne Drakea získat přes soud. Nakonec se však nechá vyplatit za jeden milion dolarů. Ve stejný den jsou dovezeny do nemocnice. Fanny se narodí syn, kterého pojmenují Luke, a Heaven se narodí dcera jménem Annie. Heaven je jasné, že Annie je Troyova dcera.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka + Kessí, 27.01.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - Zklamaná srdceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­