ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

­­­­

Půlnoční let (2)

Tři dívky, tři světy, tři osudy...
Když se dívky dostávají na šikmou plochu, rozhodnou se jejich rodiny jednat.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Ikar v Praze roku 2005 (1. vydání). Z anglického originálu Midnight Flight přeložila Věnceslava Lexová. Počet stran: 334. ISBN: 80-249-0578-7.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Robin - statečná a přesvědčivá; miluje koně; nešťastná
Teal - rozmazlená, ale vnitřně hodná
Phoebe - důvěřivá, ochotná, nešťastná; má schopnost rychle se dostat do problémů

JAZYKOVÉ PROSTŘEDKY:

Autorka velmi často používá hovorovou češtinu.

STRUČNÝ OBSAH:

Tato kniha navazuje na Zlomená křídla.

Phoebe vypráví příběh o tom, jak se společně s Robin a Teal dostaly do speciální školy pro mladistvé delikventy, kde panovala tvrdá výchova, vyžadující naprostou poslušnost, s přísnými tresty. Za dobré plnění povinností a za práci dostávaly věci, které se jim zdály v běžném životě naprosto přirozené (oblečení, jídlo, matraci do postele...).

Příběh končí tím, že stodola, kde dívky bydlí, shoří a ony se nakonec dostanou zpátky ke svým rodinám, se kterými si začínají opět rozumět...

CITÁT Z KNIHY:

"Musím se prezentovat jako mnohem mladší. Od chvíle, kdy dorazíme do Nashvillu - dokud se nerozhodnu jinak - jsi moje mladší sestra. A budeš mi pořád říkat Kay."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: veranick, 25.01.2016

­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - Půlnoční let (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­