ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

­­­­

Tlumené tóny

- podtitul: Rodinná sága o tajemství, lžích a pochopení
- názvy dalších částí cyklu "The Logan series": Tklivá melodie, Dojemná píseň, Nedokončená symfonie a Noční hudba

Pátý díl rodinné ságy o tajemství, lžích a pochopení. Navazuje na Noční hudbu.
Seznámíme se s osudy babičky Olivie a její sestry Belindy i s tajemstvím po generace pronásledujícím Loganovu rodinu.

V závěrečné, páté části románové ságy se přeneseme ke kořenům dramatického příběhu, k životním osudům babičky Olivie a její mladší sestry Belindy, a poodhrneme roušku temného tajemství halící události, jež na samém počátku tak tragicky poznamenaly osud několika generací Loganovi rodiny.

V této knize se dozvíme dramatické události, jež ovlivnily život Laury a Melody. Celý příběh vypráví Olivie.
Olivie je mladá dospívající dívka, která po svém otci zdědila vnitřní podobu úspěchu a uznání a je po něm chladná a plná energie. Úplný opak mladší sestry Belindy, jež je náladová, ničeho si neváží, vše bere tak, jako by byla rodina vždy bohatá. Vůbec neřeší, co se s ní stane, až jednou jejich rodiče nebudou žít.

Jednou večer zaslechla Olivie z Belindina pokoje příšerný křik. Když vejde do jejího pokoje, málem omdlí - Belinda ležela na zemi a u nohou jí leželo předčasně narozené, mrtvé dítě. Otec a Olivie se o vše postarali, dítě pohřbili a už se o tom nechtěli nikdy zmínit.

Protože si rodina s Belindou nevěděla rady, poslali ji na letní kurz společenského chování a mezitím se snažili najít vhodného ženicha pro Olivii. Jenže se to nepovedlo, nápadník se sice tvářil jako perfektní partie, ale vyklubal se z něho arogantní muž, jenž si myslí, že vždy dostane to, co chce. Sice se Olivii ze začátku líbil, ale hned na první schůzce ji zklamal, po příjemném večeru ji málem znásilnil v autě. Olivie to rodičům nikdy neřekla, ale už nikdy o něm nechtěla mluvit ani slyšet.

Belinda se rozhodla, že na kurzu dlouho nezůstane, a proto udělala to nejhorší, co mohla - nechala se nachytat se dvěma chlapci v posteli. Olivie a její otec ji ihned ze školy vyzvedli a matce se o tom nezmínili. Protože jeden plán s Belindou nevyšel, vymysleli druhý: co nejrychleji ji provdat. A rychle se objevil jeden nápadník, Nelson Childs. Jen se stal malý zádrhel, do Nelsona se zamilovala Olivie. Nelson byl fascinovaný Belindou, to Olivii velmi mrzelo. Ale i tak se Nelson ani o jednu z nich neucházel, po nějaké době se Olivie dozvěděla, že se zasnoubil s jednou dívkou v Bostonu.

Po nějaké době našli dalšího nápadníka, Carsona McGila. Nějaký čas to vypadalo, že si ho Belinda nakonec vezme, zasnoubili se a začala se chystat svatba. Jenže Belinda měla před snoubencem několik tajemství. Jedno bylo, že měla milence Nelsona Childse, na něhož Olivie přišla náhodou. Další byla její minulost, kterou Olivie částečně odkryla. To vedlo k rozchodu. Tento rozchod vedl k velkému zvratu k rodině. Jejich matka totiž náhle zkolabovala, odvezli ji do nemocnice, kde jí zjistili rakovinu.

V té době se začal Olivii dvořit jeden mladík, Samuel Logan. Olivie si nejprve myslela, že za tím stojí otec, ale Samuel ji pořád říkal, že to není pravda. Po nějaké době se spolu zasnoubili. Po pár dnech její matka zemřela a její otec se zhroutil. Přípravy na svatbu zařizovala sama. Po svatbě jeli na líbánky, které si chtěla opravdu užít, ale nějak se jí to nepovedlo. Když se vrátili, zjistila, že firma je v příšerném stavu, protože její otec se o vše přestal starat.

Začala ve firmě trávit více času, až to jejímu manželovi vadilo. Jednou zjistila, že je těhotná, to udělalo jejímu muži i otci velkou radost. Jen Belinda dostala strach. Po narození prvního dítěte, syna Jakoba, dostal její otec mrtvici a museli ho odvést do nemocnice. Díky tomuto neštěstí se Belindě naskytla možnost odejít z domu. Proto ji Olivie poslala do Bostonu, kde nějakou dobu žila a studovala na škole. Ale jen do doby, než její otec zemřel. Protože s Olivií zdědili velké peníze, začala zase chodit na večírky a vracela se až k ránu úplně opilá. V té době Olivie znovu otěhotněla a narodil se jí druhý syn, Chester.

Jednou za ní Belinda přišla, že udělala velkou hloupost a znovu otěhotněla. Olivie byla v šoku a ihned chtěla vědět, kdo je otcem. Belinda se přiznala, že Nelson Childs; to Olivii ranilo. Ihned se s Nelsonem sešla a oznámila mu, že Belinda to dítě donosí a porodí a ona se o něj bude se svým mužem starat. Belindě se nakonec narodila holčička Haille. Jenže trauma z porodu její sestru změnilo. Nejprve o sebe přestala dbát a pak to najednou přeháněla s make-upem, až vypadala jako klaun. To Olivii donutilo učinit další krok pro ochranu rodiny. Donutila Nelsona, aby pro Belindu zajistil pobyt v jednom blízkém ústavu pro choromyslné. Nelson nejprve nechtěl, ale nakonec tak učinil a Belindu pár dní nato opravdu odvezli.

Tak končí poslední díl rodinné ságy plné tajemství, lží a pochopení.

CITÁT Z KNIHY:

Jaro na mysu mělo vždycky v sobě něco, co mě překvapilo. Téměř jako bych nikdy nečekala, že se vrátí. Zimy se svými krátkými dny bývaly dlouhé a pochmurné, ale mně šedá, zatažená obloha a chladnější větry nevadily tolik jako ostatním, zejména mé mladší sestře Belindě. Pokud se pamatuji, naši spolužáci tvrdívali, že zima mi stejně víc vyhovuje a hodí se ke mně. Už si nevzpomínám, kdy nebo jak to začalo, ale jednoho dne jsem byla pro ně prostě Slečna Chladná, zatímco Belinda Slečna Vřelé, a tohle pojmenování nám zůstalo dodnes...

...Beze slova mě začal svlékat a pak se svlékl sám. Nad námi a kolem nás zuřila bouře, proudy deště teď pleskaly o jachtu, oceán se zvedal a klesal v divokém rytmu, který jsem si přála zachytit a udržet mezi Nelsonem a sebou.
Miloval se se mnou se zavřenýma očima. Přestože byl vedle mě, opravdu mě držel a učinil mě součástí sebe tím nejintimnějším způsobem, jakým muž a žena mohou splynout v jednu bytost, necítila jsem takové uspokojení, jaké jsem očekávala. Nedočkavě a divoce, odmítajíc zažít pocit zklamání, řítila jsem se k orgasmu a cítila, jak to s ním škublo, a pak jsme si vzájemně padli do náručí, jako dva udýchaní sprinteři...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: tetrisek, 25.10.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - Tlumené tónyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)