ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

   
­­­­

Temný stín

- díl v sérii: 2

Ve druhém dílu románové pentalogie odchází Heaven Casteelová po strastiplném dětství v horské chatrči k rodičům své zemřelé matky, kde hledá teplo domova, pocit sounáležitosti a lásku.

V Bostonu očekává Heaven na letišti její babička Jillian Tattertonová s manželem Tonym. I když je její babice šedesát, vypadá na třicet a je velmi krásná. Tony je čtyřicetiletý majitel Farthingalských hraček, které jsou určeny jen pro sběratele. Heaven zamlčí svůj pravý věk, aby si o její matce nemysleli to nejhorší, ale to, že si vymýšlí, se jí nelíbí. Jillian a Tony ji odvezou do farthingalského sídla, který se jí stává novým domovem.
Při jedné z průzkumných akcí se přes labyrint dostává k domku, kde přebývá Tonyho bratr Troy. Oba se do sebe zamilují, i když si to nechtějí přiznat.
Tony zařídí Heaven studium na soukromé dívčí škole, ale ostatní dívky ji nijak neuznávají. Když Heaven maturuje, zjišťuje, že jí na předání maturitního vysvědčení nepřijde ani Jillian ani Tony, ale jaké je pro ni překvapení, když uvidí Troye a kolem něj několik rodin, které - jak se později dozvídá - jsou zaměstnanci hračkárny.
Heaven se pokusí spojit s Loganem, ale záhy toho lituje, protože si myslí, že ji už nemá rád.
Nakonec ji Troy požádá o ruku a Heaven souhlasí. Vše se začne připravovat, ale Tony nakonec z Heaven dostane její pravý věk a řekne jí nepříjemnou pravdu - je jeho dcera. Heaven opouští Boston a vydává se za svou sestrou do L.A. Když se vrátí, zjistí, že je Troy mrtvý. Rozhodne se studovat na univerzitě a po jejím absolvování se vrací do Winnerow a stává se učitelkou na místní škole. Setkává se se svou bývalou rodinou, která teď vlastní cirkus. Po jednom z představení jeden ze lvů napadne krotitele a Tom a jeho otec se mu snaží pomoci. Oba mají vážná zranění a Tom jim podlehne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka + Kessí, 27.01.2010

­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - Temný stínMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­