ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

­­­­

Nemilovaná

- díl v sérii: 1

První díl románové pentalogie nás zavádí do hor, kde žije chudá rodina Casteelova. Otec se rozhodne "zachránit" rodinu po svém a děti prodá do různých rodin, čímž nejvíc raní nejstarší Heaven.

V horách zvané Willies žije rodina Casteelových. Jejich obydlí je nuzná chatrč s mnoha dírami a rezavou střechou. Je v ní jedna jediná postel, kamna a matrace, na kterých spí děti s prarodiči.
Casteelovi jsou řazeni mezi ubohé horníky, kteří nemají právo, aby si mohli třeba sednout do lavic v kostele. Lidé je mají za špínu hor. Heaven Leigh spolu se svými sourozenci Tomem, Fanny, Keithe a Jane navštěvovali školu ve městě. Heaven s Tomem chodili do stejné třídy a byli velmi šikovní. Fanny však působila samé problémy, které jen potvrzovaly, co si mysleli lidé ve městě. Keithe a Jane chodily do nejnižších ročníků, ale Jane byla často nemocná.
Jejich otec Luke často odjížděl za prací, ale většinu výdělku utratil v nechvalných podnicích. Jejich matka Sára dělala, co mohla, aby se děti s prarodiči vždy najedly.
Jednoho večera vzbudí Haeven její babička a přinutí ji jít s ní na hřbitov, kde se dozvídá o svém pravém původu. Babička Annie ji dokonce ukáže hrob její matky a v chatrči jí pak předá její kufřík, kde je portrétová panenka a nějaké šaty. Po nějaké době se do města přistěhuje Logan Stonewall, který se do Heaven zamiluje. Jenže její sestra Fanny žárlí a snaží se ho od ní odlákat, ale to se jí nepodaří.
Když se Sáře narodí zmutované miminko a Luke poté zjistí, že je nemocný, opustí je a stejně tak i Sára. Heaven se začíná starat o rodinu. Když umře babička, jejich dědeček ztratí pojem o čase a neuvědomuje si, že je jeho milovaná Annie mrtvá. Luke se po nějaké době vrací. Aby zachránil děti, prodává je. Heaven se dostane ke Kitty a Danovi Dennisonovým, ale Kitty ji týrá a nutí ji dělat namáhavé práce. Když se zjistí, že má Kitty rakovinu, odvezou ji zpět k její rodině do Winnerow. Heaven odjíždí do Bostonu hledat rodinu své matky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka + Kessí, 27.01.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - NemilovanáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­