ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andrewsová Virginia Cleo (*06.06.1923 - †19.12.1986)

­­­­

Nemilovaná

- díl v sérii: 1

První díl románové pentalogie nás zavádí do hor, kde žije chudá rodina Casteelova. Otec se rozhodne "zachránit" rodinu po svém a děti prodá do různých rodin, čímž nejvíc raní nejstarší Heaven.

V horách zvané Willies žije rodina Casteelových. Jejich obydlí je nuzná chatrč s mnoha dírami a rezavou střechou. Je v ní jedna jediná postel, kamna a matrace, na kterých spí děti s prarodiči.
Casteelovi jsou řazeni mezi ubohé horníky, kteří nemají právo, aby si mohli třeba sednout do lavic v kostele. Lidé je mají za špínu hor. Heaven Leigh spolu se svými sourozenci Tomem, Fanny, Keithe a Jane navštěvovali školu ve městě. Heaven s Tomem chodili do stejné třídy a byli velmi šikovní. Fanny však působila samé problémy, které jen potvrzovaly, co si mysleli lidé ve městě. Keithe a Jane chodily do nejnižších ročníků, ale Jane byla často nemocná.
Jejich otec Luke často odjížděl za prací, ale většinu výdělku utratil v nechvalných podnicích. Jejich matka Sára dělala, co mohla, aby se děti s prarodiči vždy najedly.
Jednoho večera vzbudí Haeven její babička a přinutí ji jít s ní na hřbitov, kde se dozvídá o svém pravém původu. Babička Annie ji dokonce ukáže hrob její matky a v chatrči jí pak předá její kufřík, kde je portrétová panenka a nějaké šaty. Po nějaké době se do města přistěhuje Logan Stonewall, který se do Heaven zamiluje. Jenže její sestra Fanny žárlí a snaží se ho od ní odlákat, ale to se jí nepodaří.
Když se Sáře narodí zmutované miminko a Luke poté zjistí, že je nemocný, opustí je a stejně tak i Sára. Heaven se začíná starat o rodinu. Když umře babička, jejich dědeček ztratí pojem o čase a neuvědomuje si, že je jeho milovaná Annie mrtvá. Luke se po nějaké době vrací. Aby zachránil děti, prodává je. Heaven se dostane ke Kitty a Danovi Dennisonovým, ale Kitty ji týrá a nutí ji dělat namáhavé práce. Když se zjistí, že má Kitty rakovinu, odvezou ji zpět k její rodině do Winnerow. Heaven odjíždí do Bostonu hledat rodinu své matky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka + Kessí, 27.01.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Virginia Cleo Andrewsová - NemilovanáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)