ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

   
­­­­

Žraločí pevnost (Případ pro tebe a Klub Tygrů)

  • díl v sérii: 32 (předchozí: Palác stříbrných panterů /Im Palast der silbernen Panther/; následuje: Das verbotene Labor)
  • pro děti kolem deseti let

Další příběh z edice Klub Tygrů, v němž se Biggi, Luk a Patrik setkají s pomateným mužem. Pomocí speciální superlupy se do pátrání v příběhu může zapojit i čtenář.
Tam, kde Klub Tygrů právě tráví prázdniny, si lidé vyprávějí historky o zatopené ruině hradu a o obrovských žralocích na dně moře. Navíc potkávají záhadného muže, jenž vzbudí jejich zvědavost. Dostávají se na stopu zločinu. Podaří se jim odhalit pravdu kdo, nebo co stojí za událostmi, jež se v okolí odehrávají?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2013 (1. vydání). Z německého originálu Die Festung der Haie (Ein Fall für dich und das Tiger-Team) přeložila Dagmar Steidlová. Ilustrovala Naomi Fearnová. Počet stran: 119. ISBN: 978-80-253-1866-9.

OBSAH:

Klub Tygrů - Biggi, Luk a Patrik - jde na pláž v noci, aby vyhrál sázku s Biggiinou sestřenicí Sylvií. Na pláži je varuje neznámý muž před nebezpečím. Klub Tygrů si myslí, že ho na ně poslala Sylvie, a proto nedbají jeho varování a i přes to jdou na pláž, kde si vytáhnou spacáky a zapálí oheň. Jejich pozornost upoutají čluny na hladině. Během pár minut z jednoho člunu zmizela jedna osoba. Klub Tygrů se vyděsí, ale pak si řekne, že ona osoba si šla třeba jen zaplavat. Protože ten den objevili spoustu záhad, sázku nakonec prohráli, protože se věnovali záhadám.

Další ráno si zaplatili instruktora na potápění, neboť mají podezření, že ona osoba, co zmizela, bude někde ve žraločí pevnosti v oceánu. Traduje se, že prý do pevnosti zmizela už spousta lidí. S instruktorem se potopili do moře a plavali směrem k pevnosti. Vzhledem k tomu, že je po chvilce překvapili žraloci, museli se vrátit na hladinu.

Najednou na hladině spatřili láhev se vzkazem. Rozluštili, že na papíře stojí: Dělá s námi pokusy.
Vydedukovali, že dole je určitě více lidí.

Zjistili, že muž, co je před pár dny varoval před nebezpečím, sám okusil testování v pevnosti žraloků. Dal jim plánek celé pevnosti a Klub Tygrů se tam vydal. Díky plánku se bez újmy dostali dovnitř. Našli čtyři muže a sedm žen, kteří byli uvězněni v laboratoři a připraveni na testování. Zavolali policii, a ta uvěznila člověka, který stál za těmito brutálními věcmi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Baru, 12.06.2014

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Žraločí pevnost (Případ pro tebe a Klub Tygrů)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­