ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Nejpříšernější poklad světa (Hledači pokladů - Trojčata)

Originál: Der unheimlichste Schatz der Welt (Die Schatzsucher Drillinge)
Rok vydání: 2003
Nakladatelství: Mladé letá

Jmenují se PC, ChaCha a Floppi, doprovázejí svého otce, slavného kouzelníka, na jeho cestách celým světem. Mají zvláštního koníčka: pátrají po dávno zapomenutých pokladech.
Stalo se to v roce 1933. Lupič se zlatou maskou vypadal hrůzostrašně. Všichni o něm mluvili jen jako o "fantomovi". Fantom měl své tajemství. Ukrýval něco, co nazýval svým největším pokladem. Dům, ve kterém žil, byl plný zrůdných démonů a ti měli odradit každého, kdo by snad chtěl rozluštit záhadu jeho podivínství a vypátrat jeho poklad. O téměř 70 let později se po stopách tajuplného muže vydají hledači pokladů - trojčata.

Tato kniha vypráví o trojčatech (Floppi, Petr a Charlotta), jejichž otec je slavný kouzelník, který jezdí po celém světě. Své děti vždy bere s sebou. Strýc dětí jim vždy dá nějaké informace o nějaké záhadě či pokladu. V tomto díle hledají trojčata poklad "fantoma z Cliftonvillu".

Tento fantom prý vykrádal domácnosti. Policie obklíčila jeho dům, který prohledala. Fantoma ale nenašli. Nikdo už ho nikdy neviděl...
Děti dostaly adresu jejich neteře, od které poté obdržely papírek s kódem a která je rovněž odvedla do domu fantoma. Objevily tajnou místnost, do níž se dostaly právě s pomocí zmíněného kódu.
Floppi se seznámil s Janou, která se do něho zamilovala. Jana si myslela, že byl fantom u nich ve sklepě...
Poklad děti však nakonec nenašly, protože si je zavolal jejich strýc; dostal dopis od paní Bollingerové, která prý našla psaní od svého strýce, jenž poklad už dříve našel. Nemohl se ale s nikým rozdělit, protože byl pro úřady nezvěstný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitule, 09.09.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Nejpříšernější poklad světa (Hledači pokladů - Trojčata)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­