ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

   
­­­­

Nejpříšernější poklad světa (Hledači pokladů - Trojčata)

Originál: Der unheimlichste Schatz der Welt (Die Schatzsucher Drillinge)
Rok vydání: 2003
Nakladatelství: Mladé letá

Jmenují se PC, ChaCha a Floppi, doprovázejí svého otce, slavného kouzelníka, na jeho cestách celým světem. Mají zvláštního koníčka: pátrají po dávno zapomenutých pokladech.
Stalo se to v roce 1933. Lupič se zlatou maskou vypadal hrůzostrašně. Všichni o něm mluvili jen jako o "fantomovi". Fantom měl své tajemství. Ukrýval něco, co nazýval svým největším pokladem. Dům, ve kterém žil, byl plný zrůdných démonů a ti měli odradit každého, kdo by snad chtěl rozluštit záhadu jeho podivínství a vypátrat jeho poklad. O téměř 70 let později se po stopách tajuplného muže vydají hledači pokladů - trojčata.

Tato kniha vypráví o trojčatech (Floppi, Petr a Charlotta), jejichž otec je slavný kouzelník, který jezdí po celém světě. Své děti vždy bere s sebou. Strýc dětí jim vždy dá nějaké informace o nějaké záhadě či pokladu. V tomto díle hledají trojčata poklad "fantoma z Cliftonvillu".

Tento fantom prý vykrádal domácnosti. Policie obklíčila jeho dům, který prohledala. Fantoma ale nenašli. Nikdo už ho nikdy neviděl...
Děti dostaly adresu jejich neteře, od které poté obdržely papírek s kódem a která je rovněž odvedla do domu fantoma. Objevily tajnou místnost, do níž se dostaly právě s pomocí zmíněného kódu.
Floppi se seznámil s Janou, která se do něho zamilovala. Jana si myslela, že byl fantom u nich ve sklepě...
Poklad děti však nakonec nenašly, protože si je zavolal jejich strýc; dostal dopis od paní Bollingerové, která prý našla psaní od svého strýce, jenž poklad už dříve našel. Nemohl se ale s nikým rozdělit, protože byl pro úřady nezvěstný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitule, 09.09.2009

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Nejpříšernější poklad světa (Hledači pokladů - Trojčata)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)