ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Fantom Benátek (Případ pro tebe a Klub Tygrů)

  • díl v sérii: 11 (předchozí: Safari v ohrožení /Die Monster-Safari/; následuje: Der Totenkopf-Helm)
  • pro děti kolem deseti let

Klub Tygrů se tentokrát ocitá v italských Benátkách, městě protkaném mnoha a mnoha kanály.
Při procházce spletí tajemných uliček potkají záhadného gondoliéra, jehož chování je k smrti vyděsí. Zdá se však, že strach nenahání jenom jim. Kamarádi Biggi, Luk a Patrik se nechtěně zapletou do obzvláště nebezpečného dobrodružství. Podaří se jim i tentokrát vyváznout se zdravou kůží a přispět k rozuzlení napínavého příběhu?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2011 (1. vydání). Z německého originálu Die Gruselgondel (Ein Fall für dich und das Tiger-Team) přeložila Dagmar Steidlová. Ilustrovala Caroline Kintzelová. Počet stran: 127. ISBN: 978-80-253-1298-8.

STRUČNÝ OBSAH:

Klub Tygrů je v italských Benátkách. Při procházce se ztratí a potkají záhadného gondoliéra, který je vyděsí. Fantom v masce se snaží dostat do paláce (domu) Paradiso.

Vlastník paláce, Sophia, pozvala hosty, aby vyvolali ducha. Hosté a Sophia to dokáží, ale byl to pouhý hologram. Za vyvolání ducha si účtuje velké peníze. Ty pak mění za diamanty. Jelikož se bojí fantoma v masce, který by mohl tyto diamanty ukrást, ukryla diamanty do knížek, hodila je na hromadu špíny do jednoho pokoje v paláci.

Hned poté Biggi zajal fantom v masce a chce po Lukovi a Patrikovi diamanty. Luk a Patrik se ho snaží přelstít, ale bojí se, že se Biggi něco stane. Proto se Patrik vloupe do Sophiina paláce, kde ukradne diamanty.
Tygři si ale domluvili schůzku se Sophií, aby se jí zeptali na diamanty. Sophie jim však říká, že je to dědictví po tatínkovi. Ale Biggi jí nevěří. Všimne si hezké skleněné kytičky, kterou měla Sophie na saku. Pak ale Tygrům Sophie řekne, že si musí odskočit. Hned se vrací a předstírá, že ji někdo přepadl a ukradl diamanty. Tygři však poznají, že Sophie lže, protože kytka by se rozbila, kdyby upadla.

Vtom se fantom s maskou objeví za Sophií a zatkne ji. Tygři nechápou, ale fantom s maskou jim to všechno vysvětlí. Poví jim, že je tajný agent a doopravdy se jmenuje Giovani a po Sophii a diamantech pátrá už pěkně dlouho...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verry, 28.10.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Fantom Benátek (Případ pro tebe a Klub Tygrů)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)