ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

   
­­­­

Princezna Viktorie (Dívčí tajemství)

  • třetí kniha série Dívčí tajemství

Zažijte tajuplné prázdniny s Viktorií. Viktorie tráví prázdniny v Anglii, kam ji rodiče poslali, aby se zdokonalila v angličtině. Cítí se však osamělá a nešťastná, protože jí okolí dává najevo, že o ni nestojí. Po čase se jí náhodou dostane do rukou starý deník, který si před více než sto lety psala mladá princezna Philippa. Zápisky skrývají hrozné tajemství a Viktorie se náhle ocitá v princeznině kůži. Zdá se jí to, nebo se skutečně přenesla do minulosti? Běh událostí je stále záhadnější a Viktorie pochopí, že se stala součástí jakéhosi ďábelského plánu...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009 (1. vydání). Z německého originálu Pia Princess přeložila Michaela Škultéty.

OBSAH:

Kniha pojednává o dívce Viktorii, která bydlí v Německu.
Nevím přesně, kolik jí je let, ale vypadá to, že takových sedmnáct nebo osmnáct.

O prázdninách ji rodiče poslali do Anglie, aby se tam pocvičila v anglickém jazyku. Bydlet měla u bohaté rodiny Cooperových.
Jejich dcera Clarie je o rok starší než Viktorie. Snaží se k ní sice chovat hezky, ale moc jí to nejde. Nesnáší ji. Ne proto, že by byla Viktorie nějaká hloupá, ale pan a paní Cooperovi ji pořád chválili, a tak jí to Clarie jednoduše záviděla.

Viktorii se v Anglii ze začátku vůbec nelíbí. Všechno je takové jiné.
Jednou potká nějakého kluka-kadeřníka a ten ji úplně zadarmo udělal nějaký účes. Prý si ji potřeboval vyfotit do nějakého katalogu.

V domě Cooperových je velká knihovna.
Viktorie tam jednou zašla, aby si našla něco ke čtení. Objevila nějaký starý deník jedné princezny, která v tom domě kdysi žila.
Začne si ho pročítat. Zaujalo ji, jaký život můžou mít princezny.

Ke Cooperovým jednou přišel na návštěvu princ a Viktorie se s ním seznámila. Oba zajímají zvířata, takže si měli, o čem povídat.
Pak ji princ pozval na nějaký koncert.
Viktorie chtěla odmítnout, protože zpěváka nezná, ale pak si vzpomněla, že by tím docela dobře mohla naštvat Clarie, tak šla.

V knize se nepíše jen o Viktorii, je proložena i několika kapitolami, kde se nějaký špatný člověk snaží dostat k Viktorii a zabít ji...

Viktorie na jeden večer zůstala sama v tom velkém domě. Ten zlý měl tedy prostor ke svému hroznému činu. Zavřel Viktorii za police s knihami, takže tam neměla vzduch (a málem se udusila).
Ještěže do domu přišel syn Cooperových, Nathan, a Viktorii zachránil.

Přišlo se na to, že ji chtěl zabít onen kadeřník. Jeho sestra totiž umřela a on od té doby zabíjí všechny holky, co ji jsou alespoň trochu podobné...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: stepulka, 25.02.2010

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Princezna Viktorie (Dívčí tajemství)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­