ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Princezna Viktorie (Dívčí tajemství)

  • třetí kniha série Dívčí tajemství

Zažijte tajuplné prázdniny s Viktorií. Viktorie tráví prázdniny v Anglii, kam ji rodiče poslali, aby se zdokonalila v angličtině. Cítí se však osamělá a nešťastná, protože jí okolí dává najevo, že o ni nestojí. Po čase se jí náhodou dostane do rukou starý deník, který si před více než sto lety psala mladá princezna Philippa. Zápisky skrývají hrozné tajemství a Viktorie se náhle ocitá v princeznině kůži. Zdá se jí to, nebo se skutečně přenesla do minulosti? Běh událostí je stále záhadnější a Viktorie pochopí, že se stala součástí jakéhosi ďábelského plánu...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009 (1. vydání). Z německého originálu Pia Princess přeložila Michaela Škultéty.

OBSAH:

Kniha pojednává o dívce Viktorii, která bydlí v Německu.
Nevím přesně, kolik jí je let, ale vypadá to, že takových sedmnáct nebo osmnáct.

O prázdninách ji rodiče poslali do Anglie, aby se tam pocvičila v anglickém jazyku. Bydlet měla u bohaté rodiny Cooperových.
Jejich dcera Clarie je o rok starší než Viktorie. Snaží se k ní sice chovat hezky, ale moc jí to nejde. Nesnáší ji. Ne proto, že by byla Viktorie nějaká hloupá, ale pan a paní Cooperovi ji pořád chválili, a tak jí to Clarie jednoduše záviděla.

Viktorii se v Anglii ze začátku vůbec nelíbí. Všechno je takové jiné.
Jednou potká nějakého kluka-kadeřníka a ten ji úplně zadarmo udělal nějaký účes. Prý si ji potřeboval vyfotit do nějakého katalogu.

V domě Cooperových je velká knihovna.
Viktorie tam jednou zašla, aby si našla něco ke čtení. Objevila nějaký starý deník jedné princezny, která v tom domě kdysi žila.
Začne si ho pročítat. Zaujalo ji, jaký život můžou mít princezny.

Ke Cooperovým jednou přišel na návštěvu princ a Viktorie se s ním seznámila. Oba zajímají zvířata, takže si měli, o čem povídat.
Pak ji princ pozval na nějaký koncert.
Viktorie chtěla odmítnout, protože zpěváka nezná, ale pak si vzpomněla, že by tím docela dobře mohla naštvat Clarie, tak šla.

V knize se nepíše jen o Viktorii, je proložena i několika kapitolami, kde se nějaký špatný člověk snaží dostat k Viktorii a zabít ji...

Viktorie na jeden večer zůstala sama v tom velkém domě. Ten zlý měl tedy prostor ke svému hroznému činu. Zavřel Viktorii za police s knihami, takže tam neměla vzduch (a málem se udusila).
Ještěže do domu přišel syn Cooperových, Nathan, a Viktorii zachránil.

Přišlo se na to, že ji chtěl zabít onen kadeřník. Jeho sestra totiž umřela a on od té doby zabíjí všechny holky, co ji jsou alespoň trochu podobné...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: stepulka, 25.02.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Princezna Viktorie (Dívčí tajemství)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)