ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Co zakopal pirát Stříbrná ruka? (Hledači pokladů - Trojčata)

Originál: Was vergrub John Silberhand? (Die Schatzsucher Drillinge)
Rok vydání: 2002
Nakladatelství: Mladé letá

Trojčata Petr (PC), Charlotta (ChaCha), Florian (Floppi) cestují spolu se svým otcem, populárním mistrem kouzelníkem, a mají společnou zálibu - hledat zapomenuté poklady.
Tajemnou krabičku ukryl do truhlice pirát Stříbrná ruka na místě, které zná jen on. A bylo to už velice dávno... V truhlici se nachází veliké tajemství a o tři sta let později ho chtějí hledači pokladů odhalit...

Tato kniha vypráví o trojčatech, jejichž otec je slavný kouzelník, který jezdí po celém světě. Své děti vždy bere s sebou. Strýc dětí jim vždy dá nějaké informace o nějaké záhadě či pokladu. Tentokrát se děti dostaly do Miami, kde hledají poklad piráta Silberhanda, což v překladu znamená "Stříbrná ruka".

Trojčatům komplikuje hledání pár, který najal zdejší majitel pirátského muzea. Při pronásledování trojčat se dozví mnoho důležitých věcí. Trojčata je neúmyslně zavedou až k pokladu, pár jim poklad sebere a odevzdá majiteli muzea. Děti se dívají okýnkem do muzea, jak majitel otvírá truhlu... Z truhly vyskočí pirátova ruka a zaryje se majiteli do obličeje.
Další den ho trojčata navštívila v nemocnici a přesvědčila ho, aby jim poklad daroval. Děti totiž tušily, že v truhle je falešné patro, kde poté opravdu najdou diamanty a zlato...
Jejich strýc byl na ně náležitě pyšný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitule, 08.09.2009

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Co zakopal pirát Stříbrná ruka? (Hledači pokladů - Trojčata)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­