ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Ukradený vynález (Případ pro tebe a Klub Tygrů)

  • díl v sérii: 4 (předchozí: Létající přízrak; následuje: Pobřeží koster)

Přidej se k detektivům z Klubu Tygrů! Nenech si uniknout nic podezřelého a pomocí superlupy hravě přijdeš každé záhadě na kloub. Vydej se s Biggi, Patrikem a Lukem na dobrodružnou cestu do Londýna, kde budeš řešit záhadu zmizení robotů v rytířském brnění. Podaří se ti s kamarády odhalit zločince dřív, než dojde k uskutečnění nekalého plánu? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009 (1. vydání). Z německého originálu Die Ritter-Robots (Ein Fall für dich und das Tiger-Team) přeložila Dagmar Steidlová. Ilustrovala Naomi Fearnová. Počet stran: 128. ISBN: 978-80-253-0884-4.

OBSAH:

Kniha vypráví o třech kamarádech Biggi, Patrikovi a Lukovi, kteří se schází ve svém tajném doupěti vedle čínské restaurace. A protože u restaurace je velká socha tygra, tajné doupě nese název Klub Tygrů.

Příběh začíná, když Biggi dostane dopis od svého strýčka z Anglie, dr. Markera, aby ona i se svými kamarády přijeli k němu na zámek. Ze začátku se do Anglie nikomu nechce, ale při důkladnějším čtení dopisu zjistí, že je v něm šifra, ve které je napsáno "POMOC", a proto se rozhodnou jet.

Ovšem jakmile se dostanou do Anglie, už na letišti je někdo sleduje, jenže o tom oni nevědí, a tak v klidu nasedají do taxíku a odjíždí na hrad. Avšak hrad stojí na kopci, taxi pod ním zastaví a oni musí zbytek cesty dojít pešky ve strašné mlze. V půli kopce se nachází vesnice, o níž díky mlze doposud nevěděli. Když procházejí vesnicí, přímo před nimi se stane vražda a lidé je začnou pronásledovat. Pak zjistí, že to vše byli roboti a pouze vtip dr. Markera.

Když konečně dorazí na zámek, doktor jim představí své asistenty Lindu a Johana. Poté, když už jsou v soukromí, jim řekne, že mu někdo ukradl jeho roboty - a to naši hrdinové nemůžou nechat jen tak.

Další den se je někdo pokusí zabít tak, že naprogramuje robota, aby po nich střílel kyselinou, ale Patrikovi se podaří robota vypojit z elektřiny. Další den najdou dopis, v němž je šifra, podle které zjistí, že s roboty chtějí Linda a Johan ukrást korunovační klenoty. A tak se rychle vypraví na místo, kde jsou klenoty vystavené. Ze začátku sice nevědí, kde jsou roboti, později si však všimnou, že roboti jsou přestrojeni za rytíře; ale to už je pozdě - přiletěl granát s uspávacím plynem, Klubu Tygrů se naštěstí díky pohotové reakci Patrika podaří včas dát si kapesníky před pusu, a tak se plynu nenadýchají. Klenoty se sice podaří ukrást, ovšem Luk spustí požární alarm, takže se díky vodě roboti rozbijí. O Lindu se postará Biggi s Lukem a Johana zpacifikuje Patrik. Poté přijede policie a vše dobře dopadne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 29.05.2012

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Ukradený vynález (Případ pro tebe a Klub Tygrů)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­