ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

   
­­­­

Noc oživlých mumií (Klub záhad)

  • napínavé příběhy se superlupou
  • díl v sérii: 10 (předchozí: Škola hrůzy; následuje: Město přízraků)

Studené, suché ruce... Do města, kde bydlí Jupiter, Vicky a Nick, přijede putovní výstava o starém Egyptě. Den před zahájením se členové Klubu záhad vplíží dovnitř a učiní děsivý objev: jedna z mumií se probudila k novému životu! Pokud se někoho dotkne, má to strašlivé následky. Její první obětí se stane Vicky. Brzy na vlastní kůži pocítí dotek studených, vysušených, mumifikovaných rukou...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2007 (1. vydání). Z německého originálu Die Nacht der wandelnden Mumien (Grusel-Club: Dem Spuk auf der Spur) přeložila Michaela Škultéty. Ilustroval Wolfram Nowatzyk. Počet stran: 118. ISBN: 978-80-253-0395-5.

STRUČNÝ OBSAH:

Děj se odehrává v jednom městě, kam přijede výstava o starém Egyptě. Den před zahájením se členové Klubu záhad vplíží dovnitř. Něco je však vyděsí, mumie jsou živé. Byl to ovšem jen trik, neboť na všech exponátech jsou kolečka a dají se ovládat na dálku. Pak se zdá všechno v pořádku, dokud však Jupiter nevyslechne otcův telefonát. Jeho otec má mít nějaký překlad o zaklínání Telaba. Jenže on ho nemá, má ho jeden jeho kolega Cornelius Sinarta. Ten pošle kletbu otci Jupitera.
Na druhý den však musí nečekaně jeho otec odjet. Někdo ukradne ten překlad a probudí Telaba. Jenže si pravděpodobně nepřečetl fax až do konce. Píše se tam, že pokud se probudí Telab, potřetí už se nikdy nevrátí do stavu, ze kterého se probral. A to se také stalo. Telab začne všechny návštěvníky proměňovat v mumie. Dětem zbývá poslední šance - zavolat Corneliovi, aby jim poradil, co mají dělat. Dětem se podaří Telaba zneškodnit a všichni se přeměnili zpět na normální lidi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristín, 30.10.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Noc oživlých mumií (Klub záhad)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­