ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

   
­­­­

Démon ticha (Klub záhad)

  • díl v sérii: 4 (předchozí: Neviditelná bestie; následuje: Upíří rakev)
  • pro starší děti

Další kniha z edice Klub záhad, ve které se trojice dětí pokusí objasnit tajemství související se sochou ukrytou v zahradě u školního jezírka.
Nick, Viky a Jupiter musí přijít na kloub další záhadě. Jednoho dne se totiž do uzamčených učeben vloupal neznámý vetřelec a zanechal za sebou ohromnou spoušť v podobě zničených lavic. Zdá se, že vše nějak souvisí s podivnou sochou démona, jezírkem a bouřkami. Školní zahrada je zkrátka velice podivné místo - proč tam náhle utichl zpěv ptáků i kvákání žab? Naše trojice brzy zjistí, že sochu, jež v sobě ukrývá tajemství celého případu, škole daroval tajemný dárce. Rozhodnou se pana Nickelsona vypátrat, protože je jim jasné, že právě on je hlavní stopou, která je přivede k vyřešení.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Havlíčkově Brodě roku 2005 (1. vydání). Z německého originálu Der Geist aus dem Dschungel (Grusel-Club: Dem Spuk auf der Spur) přeložila Michaela Škultéty. Ilustroval Wolfram Nowatzyk. Počet stran: 119. ISBN: 80-253-0140-0.

STRUČNÝ DĚJ:

Jednoho dne Jupiter Katz při spěchu do školy objeví zvláštní sochu, kolem níž je obmotán velice jedovatý had. Taktak stihne přiběhnout do třídy, a hned poté je již všechny svolává ředitelka do auly kvůli okousaným lavicím v 8.A.

Jupiter, Vicky a Nick se snaží přijít tomu všemu na kloub, ale při pátrání se Jup začne topit ve smradlavé vodě a zdá se mu strašidelný sen o bojovnících.

Po dlouhém kříšení Jupa vyrazí všichni za mužem, od něhož škola onu sochu dostala, avšak u něj neuspějí.
Když je pak napadnou masožravé kytky a obrovský had, naštěstí zvítězí Jupiterovou lstivostí a chytrostí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barča, 05.05.2017

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Démon ticha (Klub záhad)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­