ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Ségry a hromada malérů (Klukům vstup zakázán! Jen pro čarodějnice)

- díl v sérii: 20

Lissi se v poslední době chová nějak divně. Je věčně ospalá a má před Tinkou tajnosti. Tinka je na svou nejlepší kamarádku a nevlastní sestru pořádně naštvaná, dokud nezjistí, že se Lissi snaží na brigádách vydělat peníze, aby mohla mámě koupit náhradu za ztraceného stříbrného slona, její nejoblíbenější talisman. Tinka ji samozřejmě podpoří, jenže obě dívky se řítí z jednoho průšvihu do druhého. A to přesto, nebo právě proto, že od Klubu čarodějnic dostaly mimořádné povolení čarovat po dobu jednoho týdne vždy a všude.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2011 (1. vydání). Z německého originálu Ups, ein Hexenbaby! (No Jungs! Zutritt nur für Hexen) přeložila Michaela Škultéty, ilustrovala Betina Gotzen-Beeková. Počet stran: 149. ISBN: 978-80-253-1192-9.

ÚVOD:

Grit Shnabelová (maminka) neustále hledá svého stříbrného slona, kterého dostala od Borise (tatínka), protože to byl její talisman a věří, že pokud ho nenajde, nic se jí nebude dařit...

OBSAH:

Tinka musela poslední dobou Lissi stále vytahovat z houpací sítě, protože každé ráno odmítala vstávat a byla celý den strašně unavená.
Když nastal pátek, šly Tinka s Lissi jako každý týden na víkend do svého vlastního čarodějného domu a usadily se na zahradě. Po chvíli se Lissi zvedla a řekla, že musí jít ještě něco zařídit. Tinka se hned začala vyptávat, ale z Lissi nic nedostala. Protože se jí už delší dobu zdálo, že Lissi před ní něco tají, rozhodla se proměnit v neviditelnou a Lissi stopovat. Našla ji u supermarketu, jak nějaké paní dávala kartičky s přáními a dostala za to peníze. Tince to bylo divné, protože obě dostávaly kapesné, se kterým si vždycky v pohodě vystačily. Pak šla Lissi do obchodu, prohlížela si inzeráty a jeden papírek si vzala. Večer, když byla Lissi v koupelně, vytáhla Tinka tajně papírek z jejích kalhot a podívala se, co je na něm napsáno. Byl to inzerát na hlídání malé Annabel zítra odpoledne.
Dalšího dne se Lissi zase chtěla tajně vytratit, aby se mohla jít představit Annabelině mamince, jenže Tinka byla neústupná, až nakonec Lissi přiznala, kam jde a že chce Grit koupit nového slona za peníze, které dostane. Tinka se rozhodla, že sestře pomůže a šla spolu s ní.
Odpoledne zaslechly z vedlejší zahrady Fukových nějaký křik. Pan Fuka měl na hlídání bratrova psa, fenku Billi, která se zrovna honila za neviditelným kocourem Cosimem a ničila, co se dalo. Pan Fuka dívkám co nejsrdečněji nabídl, jestli by Billi nechtěli jít vyvenčit. Když řekl že zaplatí, holky souhlasily. Zpočátku se jim šlo celkem snadno, ale když už se chtěly vracet, aby stihly hlídání Annabel, pes se najednou zastavil a nechtěl se hnout z místa. Lissi šla napřed a Tinka slíbila, že ji za chvíli dojde. Nakonec musela Billi očarovat, aby běžela rychle jako kůň, ale když se začali lidé otáčet za řehtajícím psem, přičarovala mu radši vlastnosti křečka, a protože byl poslušný, rozhodla se, že ho vezme s sebou k Annabel, aby se nezdržovala. Jenže tam už bylo boží dopuštění. Annabelina maminka totiž zapomněla holkám sdělit jednu informaci - ona i její dcera jsou taky čarodějky. Malá Annabel vyletěla oknem a dělala u sousedů (v domě ředitele Tinky a Lissi, který si na ně zasedl) boží dopuštění. Když přišla Tinka s Billi, uslyšela Billi štěkat ředitelova psa a vrhla se do jeho bytu, protože měla křeččí vlastnosti, přiskočila ke stolu a křečkovala si zásoby. Tinka a Lissi sváděly vinu jedna na druhou. Nakonec šly do čarodějného domu a hledaly vhodná kouzla, jak to všechno napravit. Najednou se ale na jejich zahradě objevil Thorsten, jejich starší bratr, a řekl, že jim rodiče vzkazují, aby je hned přivedl domů.
Doma už na ně čekali pan a paní Fukovi, rodiče Annabel a ředitel s manželkou a začali křičet jeden přes druhého. Čarodějky se proto rozhodly zastavit čas. Za těch osmdesát minut se jim podařilo zkrotit a najít Billi, která se mezitím zaběhla a Annabel už byla ve své postýlce. Když se čas znovu vrátil do pochodu, vyhnali rodiče Tinky a Lissi všechny návštěvy z domu a Tinka s Lissi šly koupit nového slona tajně ho schovaly Grit do kabelky. Ta byla ráda, že už se nemusí bát nějaké pohromy.
Ještě téhož dne navštívily dívky Aurelie Sticklerová a Eduard Rock a řekli jim, že Annabel i pes byli očarováni a vše byla jen čarodějná zkouška, při které dívky obstály, a tak mohly čarovat, kdy a jak chtěly, ale na veřejnosti maximálně třikrát denně. A protože se Eduard Rock vsadil, že dívky zkoušku nezvládnou, musel zatančit ptačí tanec v růžovém overalu s velkým dětským dudlíkem a růžovými vlasy.

CITÁT Z KNIHY:

"Máte mít růžové vlasy a dětský overal s obřím dudlíkem. A máte nám zatančit ptačí tanec?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruli96, 05.09.2011

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Ségry a hromada malérů (Klukům vstup zakázán! Jen pro čarodějnice)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)