ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Princezna Viktorie (Dívčí tajemství) (2)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Dotek anděla; následuje: Kočičí holka: Nový začátek)
  • fantasy příběh pro dívky od 13 let
  • název originálu: Pia Princess (Geheimnisvolle Mädchen)

Prázdninový pobyt v Londýně je pro nic netušící Viktorii děsivým zážitkem. Jaká tajemství ukrývá starý dům a jaká nebezpečí ji v jeho zdech čekají?
Viktorie má strávit v rodině Cooperových tři týdny. Její nadšení však brzy zchladí odměřené chování paní domu, povýšené chování její dcery Claire i neobvyklé chování jejího podivínského bratra. V tomto nepřátelském prostředí se necítí příliš dobře, a tak se ponoří do četby tajného deníku objeveného mezi knihami ve staré knihovně. Pomalu se před ní odhaluje hrůzný příběh mladé ženy žijící před sto lety. Ke svému zděšení zjistí, že se kolem ní dějí věci, které jakoby spojovaly její osud s osudem oné nešťastné pisatelky.

Jak název napovídá, hrdinkou knihy je dívka Viktorie, Němka, jíž o prázdninách rodiče poslali do Anglie, aby se procvičila v angličtině. Zařídili jí ubytování u bohaté rodiny Cooperových - také proto, že mají o rok starší dceru Claire, se kterou si má Viktorie dobře rozumět. Tento předpoklad se nesplní, Viktorie zjistí, že rodiče museli Claire pohrozit zákazem nákupů, aby se jí vůbec věnovala. Zanedlouho začne Claire Viktorii dokonce nenávidět a žárlit na ni. Paní Cooperová se snaží vymýšlet pro Viktorii program, a tak se na jednom pikniku seznámí s princem Alessandrem Della Scalou. Báječně si rozumí, tráví spolu volný čas a dostane pozvání na prestižní koncert, po němž prahne hlavně Claire a její kamarádky.

Další osobou, s níž se Viktorie v Londýně seznámí, je kadeřník Pete. Protože se mu Viktorie líbí, vytvoří jí zadarmo nový účes. Celou knihou jsou proloženy scény, kdy Viktorie čte z nalezeného deníku Philippy - dívky, která v tomtéž domě žila před sto lety. To, co podle zápisků Philippa prožívá, se až příliš začíná podobat situaci, ve které se nachází Viktorie - někdo usiluje o její život.

Situace vyvrcholí uvězněním dívky v knihovně za regálem s knihami v domě Cooperových. Útočník dokonce založí požár. Naštěstí Viktorii zachrání Nathan Cooper a útočníka odhalí. Je jím kadeřník a má velmi zvláštní motivaci ke svému činu. Kdysi mu totiž zemřela sestra a on od té doby zabíjí dívky, které jsou jí podobné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: elis, 10.01.2011

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Princezna Viktorie (Dívčí tajemství) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­