ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Přízraky bez tváře (Klub záhad)

  • pro děti od 10 let
  • napínavé příběhy se superlupou
  • díl v sérii: 18 (předchozí: Kluk ze záhrobí; následuje: Děsivé tajemství)

Členové Klubu záhad se opět ocitají mezi duchy a tentokrát dokonce zabloudí až do dávné minulosti.
Jup sleduje v televizi pořad o strašidelném hotelu, jenž je shodou okolností vzdálený pouhou hodinku jízdy na kole. Než se tam ale stačí ze zvědavosti vypravit, dostane podivnou pozvánku právě do tohoto starého, polorozpadlého místa. Vydá se tam ve společnosti své sestřenky Vicky a uvnitř se skutečně odehrávají hrůzostrašné věci. Až moc hrůzostrašné na to, aby to byla pravda. Vypadá to spíš na nějaký filmařský trik. Jenže kdo si hraje s ohněm, ten se často popálí. A skuteční obyvatelé hotelu, i když jsou už stovky let po smrti, na sebe nenechají dlouho čekat. Tajemství pak čtenáři pomůže odhalovat přiložená superlupa.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009 (1. vydání). Z německého originálu Schreckensnacht im Spukhotel (Grusel-Club: Dem Spuk auf der Spur) přeložila Michaela Škultéty. Ilustrovala Nora Nowatzyková. Počet stran: 110. ISBN: 978-80-253-0597-3.

STRUČNÝ OBSAH:

Jupiter najde u vchodových dveří zapíchnutou kudlu a pozvánku do přes 200 let starého hotelu, který je ale již částečně opravený. Pozvánka vypadá lákavě, proto Jupiter zavolá Vicky a Nickovi. Zjistí, že i mnoho dalších lidí dostalo podobnou pozvánku do stejného hotelu.

V hotelu se dějí divné věci, v pokojích hostů se objevují duchové. Jakmile Klub záhad zjistí, že jde pouze o nějaký trik, přestanou se obávat. Když se však na jednom záběru ukáže duch, jenž napadá muže, začne to Klub záhad řešit.

Vicky s Jupiterem se dostávají do minulosti a pozorují, co se tehdy stalo. Celý případ je velmi zapeklitý a Klub záhad se ocitá v nebezpečí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jessí, 26.11.2012

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Přízraky bez tváře (Klub záhad)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­