ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Robin na stopě (Penny a sedm bílých tlapek)

  • díl v sérii: 5 (předchozí: Nechte medvěda žít; následuje: Zachraňte poníky!)

Nová dobrodružství Penny a jejich přátel, v nichž dívka pomáhá při záchraně několika zvířecích i lidských osudů.
Penny má před sebou řadu úkolů. Musí odvrátit hrozící reparát z matematiky, zjistit, kdo klade v lese nebezpečné pasti, zachránit zubožené koťátko, ale také pomoci holčičce, jejíž kočička je vážně zraněná. To je jen několik problémů, které se pokusí Penny vyřešit. Knížka přináší ještě mnoho dalších příhod a napínavých situací.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladé letá v Bratislavě roku 1999 (1. vydání). Z německého originálu Vorsicht, Fallensteller! (Sieben Pfoten für Penny) přeložila Jana Kudělková. Počet stran: 151. ISBN: 80-06-00982-1.

HLAVNÍ POSTAVA:

Penny Moosburgerová - modrooká blonďatá dívka; po otci veterináři zdědila lásku ke všem zvířatům, neváhá jim kdykoli pomoci, když to zrovna nějaké zvíře v okolí potřebuje; je paničkou bernského salašnického psa Robina a fenky tibetského chrámového psa Milli; má dva bratry Romea a Kolumba a nejlepší přítelkyni Ines

OBSAH:

Maminka Penny, paní Moosburgerová, odjela na rok pracovně do Afriky, a tak se o domácnost u veterináře Moosburgera stará mladík jménem Ivan, který velmi rychle zapadl do rodiny. Jednoho dne si Penny vezme stranou a sdělí jí informaci, kterou se od kohosi doslechl, a to že se mají u jezera Wolfgangsee v opuštěné tovární hale konat psí zápasy. Penny je jasné, že těmto psím zápasům musí jakkoli zabránit. Ivan jí nabídl svou pomoc.

Mezitím během procházky se svými psy Milli a Robinem najde Penny v lese zakázané nášlapné pasti, kterým s říká sklopce. Ty slouží (s pomocí nastražené mršiny, ovoce či zeleniny) k odchytu jezevců, kun a lišek. Právě do jedné z nastražených pastí se chytila i mourovatá kočička Mimi, která patřila malé holčičce Maresi. Děvčátko na své kočičce velmi lpělo. Doktor Moosburger musel Mimi jednu nohu amputovat, přesto se jí nevedlo dobře a ze strachu o své zvířátko onemocněla i samotná Maresi. Maminka ji nechala převést do nemocnice, kde se kvůli vysokým horečkám dostala do kritického stavu. Mimi však přes veškerou péči zemřela.

Ivan dostane další informaci ohledně psích zápasů, začne totiž podezírat mladíka Thorstena, který nemá příliš dobrou pověst. Ivan, Penny a pomocník v domácnosti zvěrolékaře Elvis tak Thorstena v den zápasu celou noc sledují autem, až je mladík zavede do opuštěné tovární haly. Bylo zde již mnoho návštěvníků psích zápasů. Skrz okno haly viděli, že zápasů se má účastnil pitbulteriér, jehož čeká boj s velkým množstvím krys. Statečné trojici se podaří přeprat mohutného výběrčího sázek a rychle zavolat policii. Podařilo se jim tak zabránit pořádané akci a předat výběrčího do spárů policie, která už z muže zajisté dostane jména dalších osob a návštěvníků psích zápasů.

Penny se rozhodla nějak pomoci Maresi, která ležela v kritickém stavu v nemocnici. Dostala nápad, kdy propašovala pod bundou do nemocnice nalezené koťátko a donesla jej nemocné dívce do nemocniční postýlky. Jakmile dívenka ucítila vlhký čumáček a hebký kožíšek zvířete, hned se Maresi udělalo lépe. Penny dívce řekla, že nyní má koťátko jen ji a potřebuje, aby se o něj mohla postarat. Maresi se opravdu začalo vést dobře a mohla být propuštěna z nemocnice.

Následně Penny vyřešila i podivný případ kladených pastí v lese. Zjistila, že spolu s Thorstenem dané pasti kladl místní mladý myslivec, jenž společně se svým kumpánem prodával kožešiny chycených zvířat a přicházeli si tak ke slušnému výdělku.

Penny tak prožila krušné časy, ale díky své odhodlanosti a nebojácnosti všem věcem přišla na kloub a dokázala je vyřešit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 09.03.2021

   
­­­­

Výpisek Robin na stopě (Penny a sedm bílých tlapek) ve slovenštině?

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Robin na stopě (Penny a sedm bílých tlapek)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)