ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

   
­­­­

Smrtící souboj (Klub záhad)

  • dobrodružná detektivní kniha; určeno dětem od deseti let
  • napínavé příběhy se superlupou
  • díl v sérii: 20 (předchozí: Děsivé tajemství; následuje: Nestvůra z Dračího jezera)

Další případ Klubu záhad nás zavede do internátní školy ve Woolfstownu, kde parta bude řešit problémy s upíry a vlkodlakem.
Jupiter, Vicky a Nick jedou na 14 dní do jazykové internátní školy Karamach Castle, která leží na kraji malého městečka Woolfstownu. Důvodem cesty je Nickův problém s angličtinou, se kterou je na štíru. Ač je léto, panuje všude chlad a zima. Zatímco Jupiter s Vicky čekají na nástupišti na vlak, Nick v čekárně potká chlapce, jenž má ostré špičaté zuby a strašně rád by se mu zakousl do krku. Nickovi se podaří utéct, ale nikdo mu nevěří, že potkal upíra. Ve vlaku se setkává s dívkou-upírkou. Po vstupu do internátní školy jsou přivítáni Natálií a ředitelem školy. Ve škole je ovšem vše zvláštní včetně chování třídního učitele i ředitele. Odhalí Klub záhad, co se tam skrývá?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009 (1. vydání). Z německého originálu Der Lehrer aus Transsilvanien (Grusel-Club: Dem Spuk auf der Spur) přeložila Michaela Škultéty. Ilustrovala Nora Nowatzyková. Počet stran: 110. ISBN: 978-80-253-0948-3.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

Tento rakouský spisovatel a televizní moderátor se narodil 30. ledna 1963 ve Vídni. V současnosti žije a pracuje v Londýně. Jeho knihy, obzvláště tato, patřily k nejoblíbenějším knihám mého dětství.

CHARAKTERISTIKA VYBRANÉ POSTAVY:

Vicky - jediná dívka v "Klubu záhad", ale také je nejchytřejší; přijde mi sympatická svojí odhodlaností i tím, že v každé situaci zachová chladnou hlavu

DĚJ:

O prázdninách se Klub záhad - Jupiter, Vicky a Nick - museli učit, a tak je rodiče poslali do prázdninové školy v Anglii. Kvůli Nickovi však vystoupili na špatné zastávce, proto museli počkat na další vlak. Zastávka byla rozbitá, čekali tedy venku, ačkoliv byla nesnesitelná zima. Nicka to venku vůbec nebavilo, a tak se šel podívat do staniční budovy. V rohu seděl na rozviklané židli chlapec, jenž na Nicka vycenil své zuby. Měl dva bílé tesáky, úplně jako upír, a Nick radši utekl. Když se ale šli do budovy podívat všichni znovu, nikdo tam už nebyl.

Mezitím přijel vlak, do kterého všichni nastoupili. Nick měl zase pocit, jako by viděl nějakou upírku. Vlak zastavil a na děti čekal na nádraží jeden z učitelů, který je měl dopravit do prázdninové školy Karamach Castle.

Když tam dorazili, přivítali je Petr Moris, učitelka Natálie a v neposlední řadě i ředitel celé školy. Celou noc ale nemohli spát, protože měli neustále pocit, jako by tam strašilo. A obraz Drákuly na stěně je v tom ještě více utvrzoval. Petr jim řekl, že pochází z Transylvánie.

Během vyučování zatáhl Jupiter rolety. Ve tmě se však Petr začal dusit a nepolevilo to, dokud je zase nevytáhli nahoru. Všichni si mysleli, že je Petr Moris upír. Ředitel poslal všechny žáky do svých pokojů. Ti ho pak ale viděli s paličkou a kolíky na probodnutí upíra. Jupiter a Vicky se ho rozhodli sledovat.

Pronásledovali jej až k místu zvanému "krvavá chata". Sešli do sklepa a tam uviděli čtyři rakve. Vtom ale vysvitlo slunce a přicházejícího Petra oslepilo. Děti proto utekly zpět, kde byla Natálie i ředitel školy. Z těch se najednou stali vlkodlaci, kteří se rozeběhli proti nim a...

Někdo ve vlaku zakřičel: "Konečná, vystupovat!" Děti pochopily, že to byl jenom sen, vystoupily před vlak, kde už na ně čekal muž, který se představil jako Petr Moris...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 26.03.2016

­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Smrtící souboj (Klub záhad)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)