ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Ségry na zabití (Klukům vstup zakázán! Jen pro čarodějnice)

Lissi a Tinka jsou spolužačky. Chodí do jedné třídy, dokonce spolu sedí v lavici - a přitom jedna druhou nemohou ani vystát. A to se z nich mají každou chvíli stát sestry! Lissin tatínek a Tinčina maminka se totiž do sebe zamilovali a chtějí se vzít. Zdá se, že Lissi a Tinka jsou pevně rozhodnuté udělat sobě, rodičům i sourozencům ze života peklo. Všechno ale změní nenápadný školní projekt, při němž mají žáci v rámci hodiny dějepisu navštívit starší spoluobčany. Je paní Schiketanzová vážně to, co o sobě tvrdí - tedy čarodějnice?

V téhle knížce jsme poznali dvě úplně rozdílné dívky jménem Lissi a Tinka. Jedna druhou nemůže ani vidět, a přitom se z nich mají stát sestry. Jednou však v rámci jednoho projektu mají navštívit paní Schiketanzovou v jejím podivuhodném domě. V Lissině a Tinčině hlavě byly otázky jako: Je paní Schiketanzová doopravdy čarodějnice? A co od nich může chtít? Paní Schiketanzová byla opravdu záhadná dáma, chtěla předat Lissi a Tince své čarodějnické řemeslo. Zanedlouho přijde další šok! Lissin otec koupil společný dům, ve kterém měla bydlet Lissi se svojí rodinou a Tinka s tou svou. A ještě k tomu mají Lissi a Tinka sdílet společný pokoj. Pak jim ale paní Schiketanzová vžene do hlavy takové záhadné myšlenky, že se dívky udobří a dostanou od ní celý její dům. Poté se dívky naučí i čarovat a o společném bydlení v zakoupeném domě bude rozhodnuto.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verča30, 11.05.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Ségry na zabití (Klukům vstup zakázán! Jen pro čarodějnice)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­