ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Kočičí holka: Nový začátek (Dívčí tajemství)

  • nebo též Kočičí gen: Restart (Fragment, 2015)
  • díl v sérii: 4 (předchozí: Princezna Viktorie)
  • příběh s prolínajícími se prvky sci-fi pro dívky kolem patnácti let
  • název originálu: Leonie Lion (Geheimnisvolle Mädchen)

Katie se vydává na cestu za novým životem. Nemá sebemenší představu, co ji ale čeká.
V patnácti se Katie otevřou dvířka tajemství obklopující minulost její rodiny. Náhlé změny fyzických možností, CD se vzkazem od dávno mrtvých rodičů a pocit ohrožení jsou jen začátkem změn, které ji čekají. Katie opouští Británii a vydává se do Ameriky, aby našla své rodiče a zjistila, co se to vlastně v jejím okolí děje.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2010 (1. vydání). Z německého originálu Leonie Lion (Geheimnisvolle Mädchen) přeložila Dagmar Steidlová. Počet stran: 380. ISBN: 978-80-253-0993-3.

POSTAVY:

Katie (Leonie) - milá, jiná a zvláštní
Ming a Laura - přátelští, jiní a zvláštní
slečna Maineová - důrazná
Roy - poetický
babička - milá a hodná občas se chová jako malé dítě

DĚJ:

Katie se, jak už bylo zmiňováno v předešlém díle, stěhuje za svými rodiči. Musí si změnit jméno, všechno. Jméno si směla vybrat sama, ale jen křestní, příjmení dostala Greenová. Leonie si vybrala proto, že to znamená lvice a ona je přece tak trochu kočka. Má kočičí geny, které jí aplikovali rodiče. Tedy vidí ve tmě, slyší i přes zeď, vyskočí mnohem výš než ostatní.

Katie (Leonie) je 15 let a dosud žila na ostrově St. Jeremy, kam chodila do školy a měla tam nejlepší kamarády Minga a Lauru. Žila tam se svou babičkou a strýčkem Royem, kteří se o ni starali, když její rodiče zemřeli. V předchozím díle ale dostala zprávu od rodičů, že žijí a chtějí ji vidět.

Katie má pořád v patách někoho, kdo ji pronásleduje. Když letí se slečnou Maineovou, všimne si zvláštního muže, jenž ji pozoroval. Slečna Maineová ji ujistí, že se nemusí bát. Katie bude ubytovaná u paní Murrayové, u které se seznámí s Karimem, jenž má psí geny. Paní Murrayová má taky kočku Claire. Katie si s ní povídá. Napřed si s Karimem nesednou, ale pak se záhadným způsobem spřátelí. On ji pozve na ples, kde jsou lidi, kteří hlídají Katie před nepřáteli.

Katie si založí e-mail, i přestože to má zakázané. Jmenuje se na něm Lion15 a píše si s Mingem, ale na Mingův e.mail se naboural Frank Gordon (pronásledovatel Katie) a ten odpovídá místo Minga. Ming to zjistí, jenže až po delší době. Založí si také nový e-mail Special15. Dopisují si tedy přes ně.

Jednoho dne Katie zjistí, že vzadu na krku má tři vpichy za sebou. Karim si myslí, že je paní Murrayová omračuje a má pravdu. Využije Katie svých kočičí schopností, aby si zachránila život? Najde své rodiče?

UKÁZKA (dopis od pravého Minga):

Ahoj,
to jsem já. Ještě pořád jiný a zvláštní. Každý den myslím na to, co jsi o tobě a o mně řekla. Bývala to a ještě pořád je ta největší útěcha. Možná jsme jiní, ale ne horší. Prostě zvláštní. Speciální. Always special. To, co jsi dostala z mé staré adresy, nebylo ode mě. Někdo se napíchl na můj počítač. Někdo četl mé maily a odpovídal na ně. Přišel jsem na to až pozdě, protože bydlím u Laury. Otec zjistil, že si rád zkouším věci ze skříně Li, a vyhodil mě. Chce mě poslat na internát, ale nikam nejdu. Laura a její maminka byly moc hodné, jen Laura mě nemůže v poslední době vystát, pořád mi nadává, rozčiluje se kvůli všemu, co dělám. Už to nemůžu vydržet. Každý den na tebe myslím. Každý den mi chybíš. Jsem si jistý, že i Laura je na tom stejně, i když to nikdy neřekne. Nedokáže otevřít srdce. Buď, prosím, opatrná a nedělej nic, o čem se píše ve zprávě, která byla údajně ode mě. Jen maily z téhle adresy jsou pravé. Musím ti něco říct, protože vím, že by ses na mě zlobila, kdybych to neudělal. Babička našla noviny, v nichž se psalo o tvé "smrti". Po přečtení se z toho zhroutila. Od té doby nemluví, jen leží v nemocnici v posteli a kouká před sebe. Lékaři říkají, že pořád existuje naděje, ale její chuť do života je menší a menší. Všichni děláme, co můžeme. Paní Pinkertová navštěvuje babičku každý den, Laura a já kdykoliv můžeme. Už nás ale ani nepozná, a to je smutný pocit. Směl bych jí prozradit, že jsi naživu? Může ti to uškodit? Nikdo by to neslyšel. Třeba nám to uvěří a udělá se jí lépe. Snad by to stálo za pokus. Dej mi, prosím, vědět co nejdříve. Nevím, jestli jsem ti to všechno měl vůbec psát. Ale mám pocit, že to musím udělat, protože bys to určitě chtěla. Moc nám chybíš. Opravdu už tě nikdy neuvidíme? Nedokážu si to představit. Ta myšlenka mě v hlavě a na prsou a v břiše moc bolí. Můžu to říct jen tobě, každý jiný by se mi vysmál. To ty jsi nikdy neudělala.
Pusu
Special15

VLASTNÍ NÁZOR.

Kniha je hezká, už jsem přečetla všechny knížky z edice Dívčí tajemství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikyška, 29.05.2015

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Thomas Brezina - Kočičí holka: Nový začátek (Dívčí tajemství)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)