ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Viewegh Michal (*31.03.1962)

   
­­­­

Román pro ženy (2)

První Lauřin přítel se jmenoval Jeff. Byl to učitel původem z New Yorku. Moc si ale nerozuměli. Jeff mluvil převážně anglicky, což se ale líbilo Lauřině matce Janě, která nesnášela Čechy. V mládí totiž poznala dva české muže - Pažouta a otce Laury. Oba ji ale velice zklamali. Druhým Lauřiným přítelem byl prodavač mobilních telefonů Richard Kabíček. Stále vtipkoval, plánoval jim budoucnost, ale občas mluvil zcela zcestně. Odjeli spolu na dovolenou na lyže, kde Lauru velmi upoutal starší muž, reklamní agent Oliver a Laura mu připadala také velmi sympatická. Domluví si večeři v Praze, po které stráví noc v Lauřině bytě. Ráno přijde domů matka, uvidí nahého Pažouta a je v šoku. Laura se ovšem do Olivera hluboce zamiluje, rozejde se s Rickiem, a matka si musí zvyknout na vztah své dcery a svého bývalého přítele. Ti žijí život naplno a jsou spolu šťastni. Ale když chce jít Laura s Oliverem na reklamní večírek a uvidí ho tam, jak se líbá se svou bývalou přítelkyní, nastane první roztržka. Ale když jí Oliver pošle květiny do redakce Vyrovnané ženy, kde Laura pracuje, usmíří se a pojedou o Vánocích ještě a maminkou na dovolenou na Kanárské ostrovy. Po této dovolené se rozhodnou spolu bydlet. Tento život je ale po pár měsících omrzí, a tak spolu odjíždí na Korčulu, kde se poznali. Laura tam tentokrát pozná ředitele reklamní agentury ve značkovém oblečení, dá mu své telefonní číslo, sejdou se spolu a poté i stráví noc. Tím také skončí vztah s Oliverem. Laura je zoufalá z toho, že jí nafešákovaný ředitel nevolá a po nějaké době si uvědomí, že jí chybí Oliver a chce ho zpět. Ten ale na její zprávy nereaguje, a tak se na něho snaží zapomenout. V baru, kam ji vezme kamarádka Ingrid, pozná Laura Roberta, studenta pedagogické fakulty, se kterým začne chodit. Přijdou jí láskyplné dopisy od Olivera, na které nereaguje. Proto Oliver vyvěsí milostné dopisy do metra na místo reklamy. Každý měsíc jeden a to po dobu půl roku. Pak přestane a Laura si uvědomí, že se jí stýská, a tak se k Oliverovi vrátí. Další Vánoce prožijí doma ve čtyřech: matka se sousedem Žemlou a Laura s Oliverem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 29.10.2005

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Andělé všedního dne
-Andělé všedního dne (rozbor)
-Báječná léta pod psa, Báječná léta pod psa (2), Báječná léta pod psa (3), Báječná léta pod psa (4), Báječná léta pod psa (5), Báječná léta pod psa (6), Báječná léta pod psa (7), Báječná léta pod psa (8), Báječná léta pod psa (9), Báječná léta pod psa (10), Báječná léta pod psa (11), Báječná léta pod psa (12), Báječná léta pod psa (13), Báječná léta pod psa (14)
-Báječná léta s Klausem, Báječná léta s Klausem (2)
-Můj život po životě
-Názory na vraždu, Názory na vraždu (2)
-Povídky o lásce
-Povídky o manželství a o sexu
-Případ nevěrné Kláry, Případ nevěrné Kláry (2)
-Román pro muže
-Román pro ženy, Román pro ženy (2), Román pro ženy (3), Román pro ženy (4), Román pro ženy (5), Román pro ženy (6)
-Švédské stoly aneb Jací jsme
-Účastníci zájezdu, Účastníci zájezdu (2), Účastníci zájezdu (3), Účastníci zájezdu (4)
-Vybíjená
-Výchova dívek v Čechách, Výchova dívek v Čechách (2), Výchova dívek v Čechách (3), Výchova dívek v Čechách (4)
-Záhada (Schůzky s tajemstvím)
Čítanka-Báječná léta pod psa, Báječná léta pod psa (2)
-Báječná léta s Klausem, Báječná léta s Klausem (2)
-Lekce tvůrčího psaní
-Na dvou židlích
-Nápady laskavého čtenáře, Nápady laskavého čtenáře (2)
-Názory na vraždu
-Nové nápady laskavého čtenáře
-Povídky o manželství a o sexu, Povídky o manželství a o sexu (2)
-Případ nevěrné Kláry, Případ nevěrné Kláry (2)
-Román pro muže
-Román pro ženy, Román pro ženy (2), Román pro ženy (3)
-Sauna (Miluj mě víc)
-Švédské stoly aneb Jací jsme, Švédské stoly aneb Jací jsme (2)
-Účastníci zájezdu, Účastníci zájezdu (2), Účastníci zájezdu (3)
-Vybíjená, Vybíjená (2)
-Výchova dívek v Čechách, Výchova dívek v Čechách (2), Výchova dívek v Čechách (3), Výchova dívek v Čechách (4)
-Zapisovatelé otcovský lásky, Zapisovatelé otcovský lásky (2)
­­­­

Diskuse k výpisku
Michal Viewegh - Román pro ženy (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­