ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Foglar Jaroslav (*06.07.1907 - †23.01.1999)

­­­­

Tajemná Řásnovka (2)

Chlapecký román o hledání správného způsobu života, plný dobrodružství, tajemnosti, ale i klukovského humoru.
Hlavní hrdina utíká po neúspěchu ve škole z domova, nachází nové kamarády, ale brzy uzná svou chybu a vrací se domů, aby dal svému životu nový směr. Podaří se mu sdružit kolem sebe jakýsi klub chlapců, kteří se postupně stávají pro ostatní vzorem.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Olympia v Praze roku 2006 (7. vydání). Ilustroval Marko Čermák. Počet stran: 166. ISBN: 80-7033-937-3.

STRUČNÝ DĚJ:

Kniha Tajemná Řásnovka vypráví o klukovi Jindru Sochorovi, jenž žije v centru Prahy. Má celkem nudný život a navíc i pomateného otce, který se neustále hádá s jeho matkou.
Jindra se kvůli tomu všemu nemohl pořádně soustředit na učení, až mu jeden učitel pohrozil, že ho nechá propadnout. Jindra to už dále nezvládal, rozhodl se proto utéci někam daleko, hlavně pryč od rodičů.
Nakonec se dostane až do oné Řásnovky, a ta ho celého pohltila. Byli tam samí podnikaví hoši i děvčata. Další den se k rodičům sice vrátil, ale v Řásnovce se začal vyučovat truhlářství.
Od té chvíle zažíval Jindra v Řásnovce jen samá dobrodružství se svým klubem, který tam společně s chlapci založili.
Vše nakonec dobře dopadlo a Jindra postoupil do dalšího ročníku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maty, 17.12.2016

­­­­

Diskuse k výpisku
Jaroslav Foglar - Tajemná Řásnovka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­