ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Foglar Jaroslav (*06.07.1907 - †23.01.1999)

­­­­

Dobrodružství v Zemi nikoho

Dva nerozluční kamarádi Vláďa a Vincek odhalí po mnoha nebezpečných akcích tajemství dosud neznámých chlapců Bóži a Pepína. Při sledování Bóži a Pepína se Vláďa a Vincek dostávají do velkých průšvihů, a proto jim pomáhá rómský chlapec Pedro se svým psem Dingem. Ale i Bóža s Pepínem plavou v průšvizích. Po dlouhé době sledování Bóži a Pepína se Vláďa a Vincek nabídnou, že jim problémy pomohou vyřešit, ale chlapci nabídku odmítnou. Tak pokračovalo dlouhé sledování obou chlapců, až nakonec, když Bóža s Pepínem byli v Zemi nikoho, spadl Pepíno do propasti a vymknul si kotník - měli štěstí, že je Vincek a Vláďa sledovali a pomohli Pepínovi ven z propasti. Když vytáhli Pepína z propasti, začali spolu kamarádit. Kluci jim byli vděční, že se k nim tak hezky zachovali. Té propasti dali jméno ''Propast přátelství''. Potom spolu všichni chlapci chodili do Země nikoho a hledali místo, kde by mohli v létě stanovat a prožívat stále nová dobrodružství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Světla, 22.05.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jaroslav Foglar - Dobrodružství v Zemi nikohoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­