ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Foglar Jaroslav (*06.07.1907 - †23.01.1999)

­­­­

Chata v Jezerní kotlině

Pavel Zeman se po smrti svého otce společně s matkou přestěhuje do Spálených mlýnů. Tam Pavel objeví údolí s jezírkem a začne mu říkat Jezerní kotlina. Skamarádí se s chlapcem Ludvou Grygarem. Dozví se, že Ludva má moc rád indiány a dokonce o nich píše knihu. Pavel a Ludva si v jezerní kotlině postaví chatu z bedniček a prken. Stráví tam celé prázdniny a během nich se snaží rozluštit záhadu, kdo Pavla a Ludvu pronásledoval a kdo a proč postavil v Jezerní kotlině na louce kříž. Po prázdinách se třída chlapců rozdělí na dvě části. Pavel a Ludva jsou od sebe odděleni. Po té se Ludva začal kamarádit s chlapcem jménem Filip, který na něj má špatný vliv a naučil ho kouřit. Ludva kvůli nemocným plicím skončí v nemocnici a lékaři mu dávají malou naději. Mezitím Pavel zjistí, že Dernet pomatenec z Ludvova domu je tenkrát pronásledoval a dokonce je to i on, kdo v Jezerní kotlině postavil kříž. Postavil ho tam, protože v jezerní kotlině zahynul jeden jeho kamarád. Zapomněl však cestu a věděl, že ji chlapci znají. Pavel přišel za Ludvou do nemocnice a Ludva se mu omlouval, že byl špatný kamarád. Pavel omluvu přijal a chlapci se usmířili. Po Ludvově uzdravení dál společně navštěvovali Jezerní kotlinu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Trinity, 20.02.2004

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jaroslav Foglar - Chata v Jezerní kotliněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­