ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Foglar Jaroslav (*06.07.1907 - †23.01.1999)

   
­­­­

Boj o první místo

Třináctiletý hoch Petr Solnar se cítil velice bezvýznamný vedle jeho spolužáka Rudy Lorence. Ruda měl celou třídu obdivovatelů, kteří se obdivovali jeho kráse, síle ohebnosti a Ruda toho zneužíval. Byl ke chlapcům hrubý, zlý a vysmíval se jim. To se Petrovi nelíbilo a jako jediný se Rudovi neobdivoval a tím si udělal celou třídu nepřátelů. Jako opěrný bod se mu ukázal chlapec, který přišel do jejich třídy nový, ale tento bod se brzy zbořil. Petrovy dny byly chmurné, pořád se trápil nad Rudou. Brzy se však vše obrátilo na druhou stranu. Petr překonal Rudu v celoměstském běhu a začal chodil do skautu. Petr se učil být čestný a pěstoval v sobě dobré vlastnosti. Tím si celou třídu získal a stal se starostou třídy. Plno chlapců se mu obdivovalo a na Rudu zapomněli.

V této knize je krásný příklad toho, že se více cení vlastností ducha než krása těla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ellen, 14.11.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Jaroslav Foglar - Boj o první místoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­