Menu
Neruda Jan (*09.07.1834 - †22.08.1891)
Psáno o letošních Dušičkách (Povídky malostranské) (2)
Máryini nápadníci kupec Cibulka a rytec Rechner si z ní vystřelili. Napsali staré panně Máry, že ji žádají o ruku, ale pak se jí vzdali ve prospěch přítele. Po dvou letech oba zemřeli a od té doby je Máry navštěvuje a malé děvčátko s sebou vodí proto, aby určilo, který hrob navštíví nejdříve.
Zdroj: Anchese (Aneta Suchomelová), 09.11.2004
Související odkazy
Diskuse k výpisku
Jan Neruda - Psáno o letošních Dušičkách (Povídky malostranské) (2)
Aktuální pořadí soutěže
-
Soutěž je od září 2025 do odvolání přerušena.
Navzdory tomu můžete i v tomto období do databáze přidat vlastní práci.
Štítky
bezdomovci Podivuhodný tři zlaté vlasy děda Rettigov Romeo and juliet pitbull VIRGINIE WOOLFOVÁ král utíká z boje 2015 život a smrt básnická sbírka mount everest mark stone horák srdce edinburghu tři bratři analytický chat mikulášek období renesance křesťanství můj budoucí život neživá věc zamjatin lidožrout Dyk Viktor osudová láska celkové téma Sestaveni Zeyer
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 777 095 095
Odezva: 0.04 s
Vykonaných SQL dotazů: 6
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2026 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí
