Menu
Neruda Jan (*09.07.1834 - †22.08.1891)
O měkkém srdci paní Rusky (Povídky malostranské) (2)
Paní Ruska se ovšem nedokázala smířit se svým "koníčkem", a proto se po půl roce přestěhovala do domu vedle Oujezdské brány, kudy musel projít každý pohřební průvod. Když pak šel jakýkoliv pohřební průvod, dobrá paní Ruska vyšla vždy před dům a srdečně plakala.
Zdroj: O. Dostal, 21.06.2004
Související odkazy
Diskuse k výpisku
Jan Neruda - O měkkém srdci paní Rusky (Povídky malostranské) (2)
Aktuální pořadí soutěže
-
Soutěž je od září 2025 do odvolání přerušena.
Navzdory tomu můžete i v tomto období do databáze přidat vlastní práci.
Štítky
kda poezie 20. století Dickens návod na přípravu 2000 epika O velké poslušnosti adonis údolí nádobí narození dítěte Konflikt mezi arthur conan doyle fikce gymnastika Na Vlastni oči povídka šakalí léta Pospíšilová úryvky z knihy Nezapomeň, outsider láska manželská Pětikozly poutníci kniha přítel člověka významový poměr Balady a romance Moudr Slaměný klobouk kratochvíl
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 751 886 773
Odezva: 0.17 s
Vykonaných SQL dotazů: 6
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí