ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bass Eduard (*01.01.1888 - †02.10.1946)

   
­­­­

Klapzubova jedenáctka (4)

Klapzubovu jedenáctku napsal Eduard Bass v roce 1922. Mezi čtenáři se stala velmi oblíbenou. Když bylo Eduardu Bassovi 15 let, začal skládat básně. V roce 1907 maturoval a hned po maturitě se vydal na prázdninovou cestu do Belgie a přihlásil se na technickou školu v Curychu. V roce 1913 byl přijat jako stálý člen sdružení umělců Červená Sedma a v letech 1918-1920 dokonce řediteloval. Jeho nejvýznamnějším dílem je Cirkus Humberto.

VELMI STRUČNÝ DĚJ:

Protože Klapzubáků bylo jedenáct bratrů, hráli fotbal.
Dělali dechová a fyzická cvičení a pravidelně trénovali.
Nejmladší se jmenoval Jura a nejstarší Honza. Měli k sobě velmi přátelský vztah.
Barcelonu porazili 31:0, Milán 6:0, Hudersfield 4:0, Berlín 10:0.
Měli dva míče a výjimečně používali speciální kaučukový krunýř.
Divoši vyzvali Klapzubáky na zápas v kopání do soupeřů. Klapzuba hochům nafouknul kaučukové krunýře, a tak když jim divoši chtěli něco udělat, odrazili se od něj. Klapzubáci vyhráli a utekli z ostrova.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, protože byla o fotbale.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dalik, 01.02.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Eduard Bass - Klapzubova jedenáctka (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­