ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bass Eduard (*01.01.1888 - †02.10.1946)

­­­­

Klapzubova jedenáctka (2)

Klapzuba byl chudý člověk. Měl ženu a s ní 11 synů. Dlouho přemýšlel, co bude dělat se svými syny, aby nebyli leniví. Založil s nimi tedy fotbalové družstvo. Byl velmi přísný - ráno museli chlapci vstávat, běhat lesem, potom velký trénink a dobrý oběd. Potom měli čas na odpočinek, zase zápas mezi sebou a večeře. Na dveřích u chalupy měli ceduli SK Klapzubova 11. Mnoho zápasů vyhrávali. Navštívili také Evropu, kde se shledali s velkým zaplněným hledištěm. Navštívit zápas přišli také král, královna a jejich syn princ Waleský. Klapzubova 11 opět vyhrála 4:0. Král chtěl dát svého syna do mužstva. Musel projít zkouškou Klapzubů a na každý zápas jezdil jako náhradník. Musel skončit s fotbalem a pokračovat ve studiích. Klapzubovi synové se zapletli s pihovatým klukem a přestali mít chuť do fotbalové hry. Otec i se syny skončili s fotbalem. Hned na druhý den přišel telegram z Austrálie, jako výzva na MS. Řekli si, že pojedou. A přece Austrálii porazili 9:1. Mysleli, že to byl jejich poslední zápas, ale mýlili se. Loď, se kterou pluli domů, se začala potápět. Klapzubáci připluli až na ostrov lidožroutů. Lidožrouti si chtěli zahrát kopanou a pokud Klapzubáci vyhrají, lidožrouti je pustí, jinak sežerou. Byla to kopaná, kterou Klapzubáci neznali, ale vyhráli. Klapzubáci odpluli na kánoi a po několika hodinách je zachránila loď. To je konec historie Klapzubové 11.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kačenka, 19.03.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Eduard Bass - Klapzubova jedenáctka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­