ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bass Eduard (*01.01.1888 - †02.10.1946)

­­­­

Klapzubova jedenáctka

Ve vesnici Dolní Buhvičky žije chalupník Klapzuba, který má jedenáct synů. Rozhodne se z nich vytvořit fotbalovou jedenáctku. Chlapci tvrdě trénují, otec jim nic neodpustí. Brzy vyhrávají všechny zápasy od třetí až po první třídu. Skóre je vždy dvojciferné, ve prospěch Klapzubů, soupeř nedá ani jediný gól. Mistrovství v Čechách vyhrávají s celkovým skórem 122:0. Brzy se dostávají na turné s Barcelonou. Barcelona se rozhodne vyhrát, a tak se snaží faulovat. Klapzuba ale vytuší zradu, a proto své kluky obalí do gumy. FC Barcelona nemá šanci. Klapzubovi vyhráli 31:0. Takových to událostí je ještě hromada.
Klapzubova jedenáctka je humoristická povídka. V době kdy vznikla, začal být fotbal u nás velmi populární. Bass v této knížce vzdává hold heslu "dosáhnout co nejlepších cílů poctivou prací".

ROZBOR:
Otec Klapzuba a jeho jedenáct synů => fotbalový tým => trénuje chlapce - dobře je zná, odvrací od nich překážky a nečestné praktiky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 16.12.2002

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Eduard Bass - Klapzubova jedenáctkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­