ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bass Eduard (*01.01.1888 - †02.10.1946)

   
­­­­

Klapzubova jedenáctka

Ve vesnici Dolní Buhvičky žije chalupník Klapzuba, který má jedenáct synů. Rozhodne se z nich vytvořit fotbalovou jedenáctku. Chlapci tvrdě trénují, otec jim nic neodpustí. Brzy vyhrávají všechny zápasy od třetí až po první třídu. Skóre je vždy dvojciferné, ve prospěch Klapzubů, soupeř nedá ani jediný gól. Mistrovství v Čechách vyhrávají s celkovým skórem 122:0. Brzy se dostávají na turné s Barcelonou. Barcelona se rozhodne vyhrát, a tak se snaží faulovat. Klapzuba ale vytuší zradu, a proto své kluky obalí do gumy. FC Barcelona nemá šanci. Klapzubovi vyhráli 31:0. Takových to událostí je ještě hromada.
Klapzubova jedenáctka je humoristická povídka. V době kdy vznikla, začal být fotbal u nás velmi populární. Bass v této knížce vzdává hold heslu "dosáhnout co nejlepších cílů poctivou prací".

ROZBOR:
Otec Klapzuba a jeho jedenáct synů => fotbalový tým => trénuje chlapce - dobře je zná, odvrací od nich překážky a nečestné praktiky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 16.12.2002

­­­­

Diskuse k výpisku
Eduard Bass - Klapzubova jedenáctkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)