ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bass Eduard (*01.01.1888 - †02.10.1946)

   
­­­­

Klapzubova jedenáctka (celá kniha / e-book)

Na serveru Český-jazyk.cz si můžete přečíst kompletní text tohoto klasického humoristického románu o chalupníkovi z Dolních Bukviček, jenž ze svých synů sestaví vzornou fotbalovou jedenáctku.

O DÍLU:

Klapzubova jedenáctka s podtitulem Povídka pro kluky malé i velké byla v Lidových novinách, kde Bass pracoval jako redaktor, tištěna na pokračování od dubna do prosince roku 1922 ve středeční rubrice Dětský koutek. Prvně byla vydána knižně ještě téhož roku v nakladatelství Františka Borového. Od té doby byla přeložena do několika jazyků a roku 1938 i zfilmována.

Fabule příběhu se dá popsat několika větami: Chudý chalupník trénuje svých 11 synů, aby se stali nejlepším fotbalovým mužstvem. Hochům se daří od jejich prvního zápasu, postupují po žebříčku strmě nahoru a díky tomu postupně procestují celý svět (vyhrají kupříkladu v Barceloně, zvítězí v Anglii a z Austrálie si odvezou dokonce titul mistrů světa). Během plavby lodí z mistrovství světa se ale strhne bouře, která chlapce i s jejich otcem zanese mezi lidojedy. Díky své soudržnosti vyváznou i z tohoto nebezpečí v pořádku...

OBSAH KLAPZUBOVY JEDENÁCTKY:

Jednotlivé obsahy či rozbory Klapzubovy jedenáctky naleznete v sekci čtenářský deník pod heslem Eduard Bass.

PLNÉ TEXTY JEDNOTLIVÝCH KAPITOL:

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 10.01.2023

­­­­

Diskuse k úryvku
Eduard Bass - Klapzubova jedenáctka (celá kniha / e-book)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­