ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Fitzgerald Francis Scott (*24.09.1896 - †21.12.1940)

­­­­

Poslední magnát


Z ang. orig.: Tha last Tycoon
1. vydání: Penguin Books
Přeložil: Lubomír Dorůžka

Příběh, který líčí dcera hollywoodského producenta Cecílie, vypráví o spolupracovníkovi jejího otce, producentu Stahrovi, do kterého je Cecílie zamilovaná. Stahr, kterému zemřela žena – filmová herečka Minna Davisová, je v ateliérech "velké zvíře" a nic se tam bez něho neobejde. Když dojde v ateliérech k potopě, náhodou Stahr zachrání dvě ženy a jedna z nich mu připomene Minnu. Snaží se jí potom najít, ale když ji najde, zjistí, že jí vůbec není podobná. Když však uvidí její přítelkyni Katleen, uvidí v ní znovu Minnu a vzniká mezi nimi jakýsi podivný románek. Minna se však vdá a Stahrovi pošle jen telegram.
Kniha není dokončená a závěr je napsán pouze podle Fitzgeraldových poznámek a tak není přesně jasné, jak příběh skončí, ale Stahr bude podle všeho chodit chvíli s Cecílií, pak, když se ho její otec pokusí zbavit, se s ní rozejde a najme si na jejího otce vraha. Odlétá na východ, aby byl mimo podezření, ale v letadle si vraždu rozmyslí a chce z prvního letiště zavolat a vraždu odvolat. Letadlo se však zřítí, Stahr zahyne a vražda je vykonána.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva, 04.03.2004

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Francis Scott Fitzgerald - Poslední magnátMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­