ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Doyle Arthur Conan (*22.05.1859 - †07.07.1930)

­­­­

Upír v Sussexu (Poslední poklona Sherlocka Holmese)

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

In Poslední poklona Sherlocka Holmese. Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 1975 (1. vydání). Z originálu přeložila Eva Kondrysová. Ilustroval Josef Hochman. Ediční poznámku napsal Jan Zábrana. Celkový počet stran: 410.

STRUČNÝ DĚJ:

Detektivu Holmesovi přišel dopis, aby přijel do Sussexu řešit případ o ženě, která svému dítěti vysála krev. Poslal ho přítel manžela té ženy.

Na druhý den se autor dopisu sešel s Holmesem a nejbližším vlakem odjeli do Sussexu. Žena ležela zamčená ve svém pokoji s horečkou. Zdlouhavým pátráním Holmes přišel na to, že žena dítěti vysála jed, který do sebe dostalo tím, že se zranilo o šíp.

Všechno dobře dopadlo a detektiv Holmes mohl opustit Sussex a odjet zpátky domů.

HLAVNÍ POSTAVY:

Sherlock Holmes - rozhodný a inteligentní
doktor Watson - chytrý

VLASTNÍ NÁZOR:

Příběh se pěkně četl. Nebyl příliš napínavý, ale do děje vtáhl dobře.

POZNÁMKA:

Text celé povídky Upír v Sussexu si můžete přečíst v naší čítance.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MirekDvorak, 17.11.2014

    Ceska posta
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Conan Doyle - Upír v Sussexu (Poslední poklona Sherlocka Holmese)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­