ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Doyle Arthur Conan (*22.05.1859 - †07.07.1930)

­­­­

Barvíř na penzi (Poslední poklona Sherlocka Holmese)

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

In Poslední poklona Sherlocka Holmese. Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 1975 (1. vydání). Z originálu přeložila Eva Kondrysová. Ilustroval Josef Hochman. Ediční poznámku napsal Jan Zábrana. Celkový počet stran: 410.

STRUČNÝ DĚJ:

Tentokrát řeší Sherlock Holmes případ muže, jemuž utekla manželka i s veškerými penězi.

Jakmile začali s případem, přišel tomu muži telegram od někoho, kdo prý něco o jeho ženě ví. Když dojeli na místo, odkud byl zaslán telegram, muž tvrdil, že nic neposlal, a tak museli jet zpět s prázdnou.

Když se vrátil detektiv Watson s tím okradeným mužem, zeptal se ho detektiv, proč zabil svoji manželku a muže, s nímž utekla? Ten zpanikařil a pokusil se o sebevraždu. To jej usvědčilo...

HLAVNÍ POSTAVY:

Sherlock Holmes - chytrý, rozvážný
doktor Watson - chytrý
vrah - lakomý

POZNÁMKA:

Text celé povídky Barvíř na penzi si můžete přečíst v naší čítance.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MirekDvorak, 16.11.2014

    Ceska posta
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Conan Doyle - Barvíř na penzi (Poslední poklona Sherlocka Holmese)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­