ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Doyle Arthur Conan (*22.05.1859 - †07.07.1930)

Ceska posta    
­­­­

Ďáblovo kopyto (Poslední poklona Sherlocka Holmese)

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

In Poslední poklona Sherlocka Holmese. Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 1975 (1. vydání). Z originálu přeložila Eva Kondrysová. Ilustroval Josef Hochman. Ediční poznámku napsal Jan Zábrana. Celkový počet stran: 410.

STRUČNÝ DĚJ:

Watson a Holmes odjeli do Cornwallu. Přišel za nimi vikář a jakýsi pan Tregennis s případem, který neměl obdoby. Pan Tregennis byl včera na návštěvě u svých bratrů a sestry. Na druhý den tam ležela sestra mrtvá a dva bratři jako pomatení.
Další den ale našli mrtvého i pana Tregennise.

Do Cornwallu dojel i jakýsi lovec lvů, který byl příbuzný zavražděných. Protože lovec lvů miloval tu zavražděnou ženu, kterou - jak zjistili - usmrtil sám pan Tregennis, zabil lovec lvů ze msty jeho. Použil k tomu jed, který dal nad lampu a jeho výpary pak zabíjely.

Sherlock Holmes se ale rozhodl, že lovce lvů propustí. Tak lovec odjel do Afriky a už se nevrátil.

HLAVNÍ POSTAVY:

Sherlock Holmes - chytrý, rozhodný, všímavý
doktor Watson - chytrý

POZNÁMKA:

Text celé povídky Ďáblovo kopyto si můžete přečíst v naší čítance.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MirekDvorak, 19.11.2014

­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Conan Doyle - Ďáblovo kopyto (Poslední poklona Sherlocka Holmese)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­