ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Doyle Arthur Conan (*22.05.1859 - †07.07.1930)

­­­­

Vzpomínky na Sherlocka Holmese


HLAVNÍ POSTAVY:

Sherlock Holmes, doktor John Watson

OBSAH:

Uplynulo už několik let od smrti slavného velikána zločinu, brilantního a zároveň dost podivínského detektiva Sherlocka Holmese. Doktor Watson proto s nostalgií vzpomíná na několik nejpodivuhodnějších případů, které spolu měli čest tito dva detektivové z Baker Street vyřešit. V cyklu jedenácti povídek se čtenář seznamuje s úžasnými analytickými schopnostmi pana Holmese, ale také s mnohými jeho nešvary, jako je například nadměrné požívání opia anebo velice časté maniodepresivní stavy. Povídky jsou plné napětí, nečekaných zvratů a exotiky. Doktor Watson se v nich snaží svého přítele vylíčit realisticky, nezamlčuje ani neomlouvá jeho špatnosti, ale zároveň zdůrazňuje, že mu vždy šlo především o nestranné posouzení případů a prosazení spravedlnosti. Poslední povídka této knihy je trefně nazvaná Poslední případ a v něm slavný detektiv umírá. Paradoxně kniha Vzpomínky na Sherlocka Holmese (a tím jeho smrt) byla napsána ještě před tím, než autor vydal nejslavnější Holmesův případ Pes Baskervillský.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

    Ceska posta
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Conan Doyle - Vzpomínky na Sherlocka HolmeseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­