ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Doyle Arthur Conan (*22.05.1859 - †07.07.1930)

   
­­­­

Dům U tří štítů (Poslední poklona Sherlocka Holmese)

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

In Poslední poklona Sherlocka Holmese. Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 1975 (1. vydání). Z originálu přeložila Eva Kondrysová. Ilustroval Josef Hochman. Ediční poznámku napsal Jan Zábrana. Celkový počet stran: 410.

STRUČNÝ DĚJ:

Klid Sherlocka Holmese narušilo náhlé otevření dveří, za kterými stál velký černý muž jménem Steve. Začal detektivovi vyhrožovat, ze nesmí odjet do Harrow Wealdu řešit jakýsi případ. Tak se tam Sherlock hned vypravil a našel tam paní Maberleyovou. Prý jí přišla podivná nabídka na koupi domu.

Začali vyšetřovat a dopátrali se k tomu, že dům chtěl koupit jistý pan Barney - ale pro ženu, pro kterou pracoval. Paní Maberleyová však dům neprodala, a tak se musel Barney vypravit do domu, aby ukradl to, co jeho nadřízená potřebovala.

Odcizil knihu napsanou synem paní Maberleyové. Byl to rukopis, ve kterém popsal spoustu věcí ze svého života. Mimo jiné i to, jak ho ta žena dala zbít.

Sherlock Holmes ji prošetřil a ona se přiznala. Neřekl to na ni ale jen pod podmínkou, že paní Maberleyové zaplatí cestu kolem světa, kterou chtěla paní Maberleyová podniknout, ale neměla na ni peníze.

HLAVNÍ POSTAVY:

Sherlock Holmes - inteligentní, všímavý
doktor Watson - chytrý

POZNÁMKA:

Text celé povídky Dům U tří štítů si můžete přečíst v naší čítance.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MirekDvorak, 20.11.2014

­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Conan Doyle - Dům U tří štítů (Poslední poklona Sherlocka Holmese)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­