Menu
Kafka Franz (*03.07.1883 - †03.06.1924)
Okno do ulice (Rozjímání)
Kdo žije opuštěně a přitom by se tu a tam rád někam připojil, komu se vzhledem k proměnám denní doby, počasí, poměrů v zaměstnání a podobně zachce uvidět nějakou, jedno jakou paži, jíž by se mohl zachytit - ten se na dlouho neobejde bez okna do ulice. A je-li to s ním takové, že vůbec nic nehledá a přistupuje k oknu pouze jako unavený muž s očima přejíždějícíma sem tam mezi obecenstvem a oblohou, a nic nechce a jen trochu zaklání hlavu, pak ho dole strhnou koně do kolony vozů a rámusu, a tím konečně do lidské pospolitosti.
Související odkazy
Diskuse k úryvku
Franz Kafka - Okno do ulice (Rozjímání)
Aktuální pořadí soutěže
-
Soutěž je od září 2025 do odvolání přerušena.
Navzdory tomu můžete i v tomto období do databáze přidat vlastní práci.
Štítky
Pozor, vyletí ptáček Fantastické příběhy orlando takový normální den Kafka holky nioba Běh pro světlušku výchova v rodině Velké překvapení smrt na nilu poetismus Petr Bezruč za zrcadlem umění v životě robot plavat Kam v amos Materialismus padající+hvězda sonety lauře Divá bára karla sibylina proroctví klika Čingiz Ajtmatov Slavnostní tabule nahota lyricko-epická báseň Mona Lisa
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 757 934 770
Odezva: 0.03 s
Vykonaných SQL dotazů: 6
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí
