ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

   
­­­­

Misery

Paul Sheldon, známý spisovatel knih o přitažlivé a krásné Misery, se po těžké autonehodě ocitá v péči podivínské Annie Wilkesové. Annie nechce Paula odvézt do nemocnice, dokud nenapíše pokračování ke svému románu o Misery, ve kterém zemřela - "Miseryin návrat", kde Misery opět obživne.
Paul přežívá všelijaké hrůzy od závislosti na práškách, až po uříznutý kotník.
Paul je postrádán kulturním světem a pátrá po něm tým policistů. Nakonec se Paulovi podaří Anii zabít a zavolá si sanitku, protože po autonehodě, a s uříznutým kotníkem, nemůže chodit.

HLAVNÍ POSTAVY:

Paul Sheldon – píše romány o Misery. V jeho posledním díle Misery zemře, ale protože Anii má Misery ráda, nutí Paula napsat další díl, ve kterém Misery obživne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája, 01.03.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - MiseryMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­