ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Povinnosti princezny (Princezniny deníky) (2)

Mia Thermopolisová, čtrnáctiletá dědička trůnu, tráví zimní prázdniny v Genovii, kam musela odletět těsně potom, co jí Michael Moscovitz, bratr její kamarádky Lilly, řekl, že ji má rád. Do diáře, který jí věnovala její babička "Grandmère", si zapisuje nespočetné schůze, setkání a formální večeře, počítá dny, až se konečně uvidí s Michaelem a odráží pokusy své babičky dát ji dohromady s jejím arogantním nevlastním bratrancem Reném.
Kvůli jejímu malému sebevědomí ji navíc děsí, že ji Michael nemiluje, ale má ji rád jen jako kamarádku. Diskutuje o tom se svou kamarádkou Tinou a také s Lilly, která ji ujistí, že ji má Michael opravdu rád. Horší "pomoc" ji poskytne Grandmère, jež jí doporučí knihu Jana Eyrová, která doporučuje přehnanou zdrženlivost.
Když opět začne škola, baví se sestavováním seznamů nejhezčích kluků a televizních pořadů společně s Lilly, která vždy dodá téměř vědecký komentář. Poté, co ji Grandmère pod falešnou záminkou vytáhne ze školy kvůli nakupování, se před Miou objeví další problém. V den, kdy má jít s Michaelem na první rande do kina na Hvězdné války, ji Grandmère nutí k účasti na plesu, který pořádá její známá, aby se před ní mohla se svou vnučkou vytáhnout. Mia nakonec přislíbí účast, ale obává se, že ji kvůli tomu Michael opustí.
Ples probíhá příšerně, babička ji představuje jako novou přítelkyni prince Reného, který jí však nakonec pomůže v útěku a Mia jde navštívit Michaela. Ukáže se, že Michael naplánoval sledování filmu u nich doma, když nemohli jít do kina. Mia sebere odvahu k tomu, aby se zeptala, jestli ji miluje a Michael svou reakcí skoncuje s jejími veškerými obavami. Také mu předá dárek k narozeninám, který vzala v genovském muzeu - kámen z Měsíce, ze kterého je Michael nadšený. Nakonec také objeví svůj skrytý talent, psaní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 02.07.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Meg Cabotová - Povinnosti princezny (Princezniny deníky) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­