ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Devátá stezka (Mediátor) (2)

- 2. díl série

Duchové neexistují. Kdo by na ně věřil? Jen děti a blázni... Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová sice viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky, ale teď už není ani dítě, ani blázen. Přesto se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly tam, kam jim je souzeno odejít. A pomáhat jim je právě úkolem "mediátorů", lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými...

Hlavní hrdinkou této knihy je Susannah Simonová, které je šestnáct let a chodí na střední školu, ve které chce být oblíbená jako jiné dívky. Měla jednu svoji nejlepší kamarádku, jež měla moc ráda a nedala na ni dopustit.
V dětství, když ještě nechodila na školu, ji začali navštěvovat duchové, ale nevypadali jako příšery, byli to normální lidé. Chtěli po ní vždy nějakou pomoc, aby mohli odejít na klidný spánek.
Mediátor má za úkol jim pomáhat. Umějí s duchy hovořit a vidět je. A tak na Susannah spadá tento těžký úkol, se kterým se už odmala pere.
Na jednom z večírků se Susannah seznámila s Tedem Beaumontem, který se jí líbil. Říkala si sama pro sebe, že by to byl dobrý kandidát na její nepolíbenost.
Po seznámení s Tedem se u ní v pokoji jednoho dne objeví duch mrtvé ženy, který chce, aby Susannah poslala její poselství panu podnikateli Beaumontovi. Nic jiného Susannah nezbývalo než poselství vyřídit, aby mohla ta zoufalá žena odejít a už se dál netrápit.
S doručením vzkazu jí pomůže její nejlepší kamarádka, která ke všemu chtěla vědět, komu to budou vyřizovat. A tak zadala příjmení toho dotyčného do internetového vyhledávače. Když najdou výsledky vyhledávaní, nestačí se ani divit, co našly za zprávy. Zjistily, že několik lidí beze stopy zmizelo a že by za tím mohl být právě otec Teda.
Tak Susannah s její kamarádkou jdou navštívit otce Teda. Ten byl moc udivený, jaké má Susannah nadání. Později začne Sussanah hledat na vlastní pěst vraha. Když ji stopy dovedou až ke strýci Teda, oddechne si, protože Teda miluje a nemohla by být v rodině, ve které se vraždilo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 08.12.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Meg Cabotová - Devátá stezka (Mediátor) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­