ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Princezna v zácviku (Princezniny deníky) (2)

  • díl v sérii: 6 (předchozí: Princeznám sluší růžová; následuje: Princezna na večírku)

Humorně laděný román pro dívky.
Patnáctiletá Mia Thermopolisová, dědička malého knížectví v Evropě a tudíž princezna, chodí nyní do druhého ročníku střední školy Alberta Einsteina v New Yorku. Soupeří se spolužačkou o předsednictví ve školním výboru, ale hlavně je stále zamilovaná do Michaela, bratra své nejlepší přítelkyně. Michael je však starší než Mia a dá jí najevo, že má zájem o sex. Co teď? Mia s ním usmlouvá krátký odklad, aby vše mohli dobře naplánovat, neboť ve volném čase bývá pod dohledem bodyguarda.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2006 (1. vydání). Z anglického originálu Princess in Training (The Princess Diaries) přeložila Jana Jašová. Počet stran: 239. ISBN: 80-242-1599-3.

NÁMĚT:

Vymyšlený příběh o princezně genovské

DOBA A MÍSTO DĚJE:

New York, neznámá doba

STRUČNÝ DĚJ:

Je nový školní rok a princezna Mia Thermopolisová chodí do 2. ročníku Střední školy Alberta Einsteina. Zrovna se navrhuje předseda/kyně školního výboru, když vtom se stane něco, co Mie úplně vyrazí dech: její nejlepší kamarádka Lilly ji nominovala na předsedkyni. A aby toho nebylo málo, tak Trisha (nejlepší kamarádka Lany) navrhla Lanu! Ještě k tomu Mia zjistí, že v pondělí má být diskuse...
Miina babička nechala všude po škole rozvěsit plakáty, kde stálo: Volte Miu! Nakonec se Mie diskuse podaří a stane se novou předsedkyní školního výboru.

CITÁT Z KNIHY:

"Lana brzo dostane, co si zaslouží!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niki J., 19.08.2015

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Meg Cabotová - Princezna v zácviku (Princezniny deníky) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­