ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Princezniny deníky

Někdy mi připadá, že nedělám nic jiného, než lžu. Máma si myslí, že potlačuji své pocity. Říkám jí: Ne, mami, vážně ne. Myslím, že je to bezva. Jsem ráda, že jsi konečně šťastná.
A máma říká: Myslím, že mi neříkáš pravdu.
A pak mi dala tenhle sešit. Že prý chce, abych si do něj zapisovala svoje pocity, když o nich odmítám mluvit s ní.
Chce, abych napsala svoje pocity? Fajn, taky že to udělám: NECHÁPU, JAK MI TOHLE MOHLA UDĚLAT!
Jako by si už všichni nemysleli, že jsem divná. Jsem prakticky ten největší exot na celé škole. No jen uznejte: stopětasedmdesát centimetrů, plochá hruď a v prváku. Copak může být někdo ještě divnější? Jestli se o tomhle dozví někdo ze školy, je po mně. Pane Bože, jestli vážně existuješ, nedovol, aby se o tom dozvěděli. Pokud se nepletu, má Manhattan čtyři miliony obyvatel. To znamená, že zhruba dva miliony z nich budou muži. A z těch DVOU MILIONŮ musí moje máma chodit zrovna s panem Gianinim. Nemůže chodit s někým, koho potkala v supermarketu nebo tak. To ne. Musí chodit s mým učitelem matiky. Dík, mami. Vážně dík.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luckos, 11.02.2007

   
­­­­

Diskuse k úryvku
Meg Cabotová - Princezniny deníkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­