ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Zamilovaná princezna (Princezniny deníky) (2)

V tomto příběhu se potřetí setkáváme se čtrnáctiletou Miou, která nedávno zjistila, že je genovská princezna. Nejenže je její matka těhotná s jejím učitelem matematiky, blíží se pololetní zkoušky, a Grandmère jí nedá pokoj s nacvičováním princeznovského chování. Ten největší důvod, proč ve svém deníku konstatovala "je po mně", je ten, že chodí s Kennym Showalterem. Problém je v tom, že je zamilovaná do Michaela Moscovitze, bratra její nejlepší kamarádky Lilly. Ten se však na společném bruslení, kde si Mia díky Kennyho šikovnosti při bruslení prokousne jazyk, objeví s jeho spolužačkou Judith Gershnerovou, která umí klonovat octomilky. Lilly má také problémy - její angličtinářka neschválila její návrh na pololetní práci s názvem "Jak přežít na střední škole", zaměstnává ji připravování pořadu "Bez příkras", který vysílají na veřejném programu a kromě toho chodí s Borisem Pelkowským, houslistou, jenž nosí svetr zastrčený do kalhot.
Mia přemýšlí o tom, že by se s Kennym měla rozejít, ale nechce to učinit před zkouškami a před Zimním plesem, protože by tam neměla s kým jít. Rozhodne se, že zkusí štěstí a začne Michaelovi posílat anonymní milostné básničky. Lilly se snaží zorganizovat stávku všech studentů a Mia těsně předtím radši spustí požární poplach, aby nemusela řešit morální dilema, zda podpořit svou kamarádku nebo školu. V důsledku všeho neudrží nervy na uzdě a když se jí roztleskávačka Lana posmívá, tak jí rozšlape mobil a je na den vyloučená ze školy.
Zkoušky vrcholí a po nich se koná Zimní slavnost. Tam jí prostřednictvím úpravy její básně Michael sdělí, že její lásku opětuje. Zpanikaří a uteče pryč, cestou potká Kennyho, který si myslí, že je zamilovaná do Borise a rozejdou se. Jede domů, vyleze na požární schodiště, kam za ní přijde Grandmère a přesvědčí ji, aby se vrátila na slavnost. Promluví si s Michaelem, začnou spolu chodit a Mia odlétá do Genovie.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 02.07.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Meg Cabotová - Zamilovaná princezna (Princezniny deníky) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­