ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

   
­­­­

Zamilovaná princezna (Princezniny deníky) (2)

V tomto příběhu se potřetí setkáváme se čtrnáctiletou Miou, která nedávno zjistila, že je genovská princezna. Nejenže je její matka těhotná s jejím učitelem matematiky, blíží se pololetní zkoušky, a Grandmère jí nedá pokoj s nacvičováním princeznovského chování. Ten největší důvod, proč ve svém deníku konstatovala "je po mně", je ten, že chodí s Kennym Showalterem. Problém je v tom, že je zamilovaná do Michaela Moscovitze, bratra její nejlepší kamarádky Lilly. Ten se však na společném bruslení, kde si Mia díky Kennyho šikovnosti při bruslení prokousne jazyk, objeví s jeho spolužačkou Judith Gershnerovou, která umí klonovat octomilky. Lilly má také problémy - její angličtinářka neschválila její návrh na pololetní práci s názvem "Jak přežít na střední škole", zaměstnává ji připravování pořadu "Bez příkras", který vysílají na veřejném programu a kromě toho chodí s Borisem Pelkowským, houslistou, jenž nosí svetr zastrčený do kalhot.
Mia přemýšlí o tom, že by se s Kennym měla rozejít, ale nechce to učinit před zkouškami a před Zimním plesem, protože by tam neměla s kým jít. Rozhodne se, že zkusí štěstí a začne Michaelovi posílat anonymní milostné básničky. Lilly se snaží zorganizovat stávku všech studentů a Mia těsně předtím radši spustí požární poplach, aby nemusela řešit morální dilema, zda podpořit svou kamarádku nebo školu. V důsledku všeho neudrží nervy na uzdě a když se jí roztleskávačka Lana posmívá, tak jí rozšlape mobil a je na den vyloučená ze školy.
Zkoušky vrcholí a po nich se koná Zimní slavnost. Tam jí prostřednictvím úpravy její básně Michael sdělí, že její lásku opětuje. Zpanikaří a uteče pryč, cestou potká Kennyho, který si myslí, že je zamilovaná do Borise a rozejdou se. Jede domů, vyleze na požární schodiště, kam za ní přijde Grandmère a přesvědčí ji, aby se vrátila na slavnost. Promluví si s Michaelem, začnou spolu chodit a Mia odlétá do Genovie.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 02.07.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Meg Cabotová - Zamilovaná princezna (Princezniny deníky) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)